Win7 Home Premium x64 - problem z zamknieciem systemu

Witam. Tak jak w temacie mam problem z zamknięciem systemu. Do tego teraz dołączył się problem z utworzeniem kopi zapasowej. Nic nowego nie instalowałem. Problem od przedwczoraj AIMP miał wyłączyć komputer i nie wyłączył. I od tego czasu sie nie wyłącza, nie wchodzi w stan uśpienia itp. Przy zamykaniu wchodzi do okna “trwa zamykanie…” potem czarny ekran i nadal chodzi i nic sie nie da zrobić.

Czy skanowanie anty-wirusem nic nie wykazało? Dla pewności sprawdź programem Dr.WEB CureIt! Póki, co możesz spróbować w wierszu poleceń Windows’a wydać komendę. Która powinna zamknąć system

shutdown -s

No w Nortonie Internet Security nic nie wyskakiwało. Przez komendę też się nie zamknął. a tym programem to zaraz sprawdzę . Wyżej tego nie pisałem, ale w trybie awaryjnym normalnie się wyłącza i wgl, ale kopia zapasowa nadal nie działa, tak samo nie mogę przywrócić sytemu, z bootujacej płytki też wyskakuje, że nie może naprawić automatycznie.

AIMP? Masz na myśli tą aplikację http://www.dobreprogramy.pl/AIMP,Program,Windows,12499.html. Być może, jeżeli ten soft, jak twierdzisz miał wyłączyć komputer to może właśnie problem tkwi w błędnej konfiguracji lub pewnym twoim błędzie. Zaznaczam, że nie używałem tej aplikacji, oraz pierwszy raz słyszałem, żeby była możliwość iż odtwarzacz miałby zamykać system, ale mogę się mylić.

Pozdrawiam

Tak tak ma… ale wiele razy zamykałem, czy wprowadzałem go za pomocą tego programu w hibernacje( laptopa). A ten jeden raz nie zamykał się przez godzinę to odłączyłem zasilać i tym sposobem nie dostarczyłem zasilania i od tego momentu mam problemy z zamykaniem itp systemu, ale co do pracy systemu nie mam zastrzeżeń jedynie do zamykania.

Jeżeli jest to laptop powinieneś mieć możliwość przywrócenia systemu z punktu recovery (do fabrycznych ustawień systemu) o ile taka partycja nie została usunięta lub można dla testu usunąć aplikację(chociaż wątpię, żeby to mogło dać jakikolwiek efekt). Format traktowałbym, jako ostatni ratunek.

Usunąłem wszystko co związane z kopia zapasową, bo myślałem, że to przez to. A teraz nie mogę utworzyć kopii i tak myślę, że to może też być przyczyną nie zamykania systemu.