Win7 Home Premium x64 - problem z zamknieciem systemu

(Legia33) #1

Witam. Tak jak w temacie mam problem z zamknięciem systemu. Do tego teraz dołączył się problem z utworzeniem kopi zapasowej. Nic nowego nie instalowałem. Problem od przedwczoraj AIMP miał wyłączyć komputer i nie wyłączył. I od tego czasu sie nie wyłącza, nie wchodzi w stan uśpienia itp. Przy zamykaniu wchodzi do okna "trwa zamykanie.." potem czarny ekran i nadal chodzi i nic sie nie da zrobić.

(system) #2

Czy skanowanie anty-wirusem nic nie wykazało? Dla pewności sprawdź programem Dr.WEB CureIt! Póki, co możesz spróbować w wierszu poleceń Windows'a wydać komendę. Która powinna zamknąć system

shutdown -s

(Legia33) #3

No w Nortonie Internet Security nic nie wyskakiwało. Przez komendę też się nie zamknął. a tym programem to zaraz sprawdzę . Wyżej tego nie pisałem, ale w trybie awaryjnym normalnie się wyłącza i wgl, ale kopia zapasowa nadal nie działa, tak samo nie mogę przywrócić sytemu, z bootujacej płytki też wyskakuje, że nie może naprawić automatycznie.

(system) #4

AIMP? Masz na myśli tą aplikację http://www.dobreprogramy.pl/AIMP,Program,Windows,12499.html. Być może, jeżeli ten soft, jak twierdzisz miał wyłączyć komputer to może właśnie problem tkwi w błędnej konfiguracji lub pewnym twoim błędzie. Zaznaczam, że nie używałem tej aplikacji, oraz pierwszy raz słyszałem, żeby była możliwość iż odtwarzacz miałby zamykać system, ale mogę się mylić.

Pozdrawiam

(Legia33) #5

Tak tak ma... ale wiele razy zamykałem, czy wprowadzałem go za pomocą tego programu w hibernacje( laptopa). A ten jeden raz nie zamykał się przez godzinę to odłączyłem zasilać i tym sposobem nie dostarczyłem zasilania i od tego momentu mam problemy z zamykaniem itp systemu, ale co do pracy systemu nie mam zastrzeżeń jedynie do zamykania.

(system) #6

Jeżeli jest to laptop powinieneś mieć możliwość przywrócenia systemu z punktu recovery (do fabrycznych ustawień systemu) o ile taka partycja nie została usunięta lub można dla testu usunąć aplikację(chociaż wątpię, żeby to mogło dać jakikolwiek efekt). Format traktowałbym, jako ostatni ratunek.

(Legia33) #7

Usunąłem wszystko co związane z kopia zapasową, bo myślałem, że to przez to. A teraz nie mogę utworzyć kopii i tak myślę, że to może też być przyczyną nie zamykania systemu.