Win7 i Hotspot po blouetooth w iPhone 3GS - problem

Witam,

Zmieniłem niedawno system operacyjny w komputerze z WinXP na Win7 x32 i mam problem z działaniem funkcji Hotspotu po bluetooth. Mianowicie kiedy dodam i sparuje urządzenie to wszystko wydaje się działać OK, pomimo iż w oknie ustawień bluetooth jest żółty trójkąt z wykrzyknikiem oraz w managerze urządzeń w polu INNE URZĄDZENIA jest również wykrzyknik przy “zewnętrzne urządzenie bluetooth” (w opisie: Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28) ).

Kiedy zrestartuje komputer to niestety funkcja Hotspotu nie działa i trzeba usunąć iPhone w ustawieniach bluetooth i ponownie go dodać.

Kiedy miałem WinXP działało to perfekcyjnie.

Miałem na pulpicie skrót do telefonu i kiedy tylko był w zasięgu komputera nawet z kieszeni nie musiałem wyciągać aby połączyć się z Hotspotem.

Być może ktoś z Was miał już ten problem i będzie wiedział jak go rozwiązać. Mnie niestety skończyły się już pomysły

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Dodane 09.05.2012 (Śr) 19:32

Ok, znalazłem rozwiązanie.

Mianowicie należy ręcznie wybrać pusty sterownik z listy sterowników w Win7. Robimy to tak jak opisałem poniżej w managerze urządzeń.

Na liście urządzeń mamy “Zewnętrzne urządzenie Bluetooth” z żółtym trójkącikiem. Klilkamy na to PKM i wynieramy “Aktualizują oprogramowanie sterownika…

Następnie wybieramy drugą możliwość czyli “…zainstaluj oprogramowanie ręcznie”. W dalszym kroku z listy wybieramy “Odbiorniki radiowe bluetooth”, następnie w lewej kolumnie Microsoft (nie Microsoft Corporation) -> “Usługa obiektu odpowiadającego Bluetooth MTP (pusty sterownik)”. pojawi się komunikat, że nie jest zalecana instalacja tego sterownika, ale to ignorujemy klikając TAK. Teraz wszystko będzie działało prawidłowo i nie będzie żółtego trójkącika.

Po tym zabiegu zniknie żółty wykrzyknik i wszystko będzie działało prawidłowo, nawet po restarcie komputera.

Witam,

mam dokładnie ten sam problem:( próbowałam go rozwiązać korzystając z Twojego opisu, ale nie widzę opcji “pusty sterownik” w managerze urządzeń.

Właściwie to wystarczyłaby mi opcja internetu po usb, ale tutaj komputer tez mi nie wykrywa połączenia z iPhone (tzn. widzi iPhone ale z żółtym trójkątem pt. problem). Bardzo proszę o pomoc - dokładny opis poszczególnych kroków, jakie wykonać, aby uruchomić połączenie.

Z góry dziekuję za pomoc.