Win7 i ubuntu 14 na jednej partycji, jak usunąć ubuntu?

Witam 

Na jednej partycji mam Winowsa 7 64 bit i ubuntu 14 - jak usunąć ubuntu bez tykania windowsa?

 

W ostateczności przeniosę dane z windowsa, sformatuję partycję, zainstaluję na nowo win, przeniosę z powrotem dane na dysk.

 

Najprościej - uruchomić linuxa z pena/płyty z poziomu gparted usunąć partycje z związane z ubuntu (podstawowa + ewentualnie swap) , następnie uruchomić kompa z płyty windows, uruchomić wiersz polecenia (shift + f10) i wklepać: bootrec.exe /fixboot (ewentualnie jeśli korzystasz z dysku pod mbr warto jeszcze wklepać: bootrec.exe /fixmbr) i tyle. Restartujesz i winda się uruchomi bez problemów.

Przecież pisze, że ma Win7 i linuksa na JEDNEJ partycji

Dziękuję Panowie, temat już nieaktualny, ale jak ktoś wie jak to zrobić, to może napisać, może komuś innemu się przyda.

pozdrawiam

Rzeczywiście, zwracam honor. Nie zauważyłem tego.

Może powiesz w jaki genialny sposób zainstalowałeś dwa systemy na jednej partycji? Szczególnie że oba nie mogą być na tym samy systemie plików. Nawet instalator na to nie pozwoli.

Mogę powiedzieć.

 

W taki oto genialny sposób:

http://forum.dobreprogramy.pl/doinstalowanie-ubuntu-do-windows-7-t474699/

ściślej mówiąc, poprzez genialną opcję: “zainstaluj obok windows”. :slight_smile:

Unixy można zainstalować na ntfs/fat32 :stuck_out_tongue:

A co do usuwania, żadne nazwy się nie nakładają więc wystarczy wywalić ręcznie foldery ubuntu

@Drobok To zrób to za pomocą płyty z linuxem a nie jakiś dziwnych programów które nie mają sensu bytu. Co do głównego pytania to wystarczy usunąć dany folder i ewentualnie wpis do bootloadera w msconfig.