Win7 i ubuntu 14 na jednej partycji, jak usunąć ubuntu?

(Albatraoz) #1

Witam 

Na jednej partycji mam Winowsa 7 64 bit i ubuntu 14 - jak usunąć ubuntu bez tykania windowsa?

W ostateczności przeniosę dane z windowsa, sformatuję partycję, zainstaluję na nowo win, przeniosę z powrotem dane na dysk.

(sert) #2

Najprościej - uruchomić linuxa z pena/płyty z poziomu gparted usunąć partycje z związane z ubuntu (podstawowa + ewentualnie swap) , następnie uruchomić kompa z płyty windows, uruchomić wiersz polecenia (shift + f10) i wklepać: bootrec.exe /fixboot (ewentualnie jeśli korzystasz z dysku pod mbr warto jeszcze wklepać: bootrec.exe /fixmbr) i tyle. Restartujesz i winda się uruchomi bez problemów.

(tomnatom) #3

Przecież pisze, że ma Win7 i linuksa na JEDNEJ partycji

(Albatraoz) #4

Dziękuję Panowie, temat już nieaktualny, ale jak ktoś wie jak to zrobić, to może napisać, może komuś innemu się przyda.

pozdrawiam

(sert) #5

Rzeczywiście, zwracam honor. Nie zauważyłem tego.

(MacGregor) #6

Może powiesz w jaki genialny sposób zainstalowałeś dwa systemy na jednej partycji? Szczególnie że oba nie mogą być na tym samy systemie plików. Nawet instalator na to nie pozwoli.

(Albatraoz) #7

Mogę powiedzieć.

W taki oto genialny sposób:

http://forum.dobreprogramy.pl/doinstalowanie-ubuntu-do-windows-7-t474699/

ściślej mówiąc, poprzez genialną opcję: “zainstaluj obok windows”. :slight_smile:

(Drobok) #8

Unixy można zainstalować na ntfs/fat32 :stuck_out_tongue:

A co do usuwania, żadne nazwy się nie nakładają więc wystarczy wywalić ręcznie foldery ubuntu

(MacGregor) #9

@Drobok To zrób to za pomocą płyty z linuxem a nie jakiś dziwnych programów które nie mają sensu bytu. Co do głównego pytania to wystarczy usunąć dany folder i ewentualnie wpis do bootloadera w msconfig.