WIN7 i XP udostępnianie


(Szustka66) #1

Mam laptopa z WIN7 i XP na stacjonarnym. laptop łączy się przez wifi z routerem, a stacjonarny przez ethernet. Oba komputery są w tej samej grupie roboczej.

Kiedy udostępniam pliki na win7, z XP można bez problemu dostać się do plików udostępnionych i z nich korzystać. Lecz z win7 nie można połączyć się i korzystać z udostępnionych zasobów na XP. Prosi wtedy o jakieś hasło sieciowe. Wpisuję nazwę użytkownika i hasło zarówno tego z win7 jak i xp, lecz wciąż podaje, że dane niepoprawne.

Mam po włączane udostępnianie plików i drukarek, uprawnienia dla wszystkich na full, probowałem też korzystać z konta gościa, wyłączać firewalle i antywiry, jednak bez skutku. Poza tym dziwne jest, że gdy gram po LANie (na tych 2 komputerach) nie mogę hostować na win7 bo xp nie może się połączyć, a na odwrót działa.

Na XP mam drukarkę podłączoną, ale nie mogę z niej korzystać na win7 (inne komputery w sieci w domu z xp korzystają bez problemu z udostępnionej drukarki).

Podsumowanie:

Nie można dostać się do udostępnionych plików na XP z win7 (na odwrót jest to możliwe), czyli nie można też korzystać z drukarki (HP PSC 500) na xp.

Gry (battle realms, diablo2, litle fighter2 i inne) mogą być hostowane tylko na systemie xp, gdy są hostowane na win7 widać z xp założoną grę w sieci(lub też nie, zależy od gry) ale nie można się połączyć.

Ma ktoś jakiś pomysł, bo chyba wszystkiego próbowałem, dodam że mam w domu ogólnie 3 komputery w sieci i działają ze sobą bez problemu, ale problem pojawia sięz win7.


(Wojtus190) #2

Witam

Miałem ten sam problem.

spróbuj poczytać w moim temacie: http://forum.dobreprogramy.pl/udostepnianie-plikow-win-przez-router-t419594.html

Oraz na tych stronkach:

http://windows7forum.pl/udostepnianie-p%20...%20-4770.html

http://windows7forum.pl/problemy-siecia-lokalna-odmowa-dostepu-do-niej-porada-t-2101.html

To na pewno coś da.


(Szustka66) #3

Niestety, problem nada nie rozwiązany, nie wspominając, że nie mogę dalej korzystać z drukarki przez sieć.


(Wojtus190) #4

Spróbuj wejść w urządzenia i drukarki, znaleźć swoją drukarkę w sieci i zainstalować odpowiednie stery.


(Szustka66) #5

Nie mogę znaleźć swojej drukarki i obawiam się, że nie ma sterów do HP PSC500 dla win7, chociaż w poprzednich wersjach win sterowniki te były dołączone domyślnie.