Win7 na laptopie - kilka drobnych problemów

Witam, kupiłem niedawno laptopa ASUS X61 na początku używałem Visty, lecz po możliwości zainstalowania Win7 ściągnąłem wcześniej demko wraz z uzyskaniem klucza do niego z czego do tej pory jak na razie korzystam.

Na początku wyglądało to wszystko ok, ale po czasie zorientowałem się, że Win7 nie instaluje mi wszystkich sterowników związanych z laptopem np. hotkeys do niego, kamery itd. lecz po włożeniu płytki z driverami do Visty musiałem zgadywać, które sterowniki są potrzebne (największa trudność była z nazwami, bo nie każde stery są opisane ten do dźwięku ten do tego).

Wczoraj również, gdy głośno słuchałem muzyki i chciałem zamknąć laptopa usłyszałem głośny dźwięk (podejrzewam, że to zbliżająca się kamera? a raczej głośnik do czegoś, lecz nie wiem dlaczego tak jest).

Teraz co proponujecie, abym zrobił… zamienił demko na już normalnie dostępną wersję 7 ?

Zajrzyj do Windows Update,powinno znależć niektóre sterowniki-aktualizacje automatyczne.Instaluj przy włączonych urządzeniach,kamerka itp.Demo 7100 czas powoli kończyć.

Niestety nic w updat’cie nie ma :slight_smile: same wybory do innych języków… czyli lipa… :confused: rozumiem, że po kupnie już normalnej wersji W7 wszystkie lapkowe sterowniki będą samę się aktualizowały/ściągały?

I jaką wersję w7 polecacie dla normalnego użytkownika laptopa… tzn. głównie internet no i raz od grzmotu jakieś gry.

Sprawdź sterowniki oficjalnie udostępnione przez ASUS-a, możliwe, że już wydał sterowniki odpowiednie do Win7 (opisane).

Mówisz, że masz wersję demo… została wydana przed oficjalną premierą? (Pytam bo nie wiem, czy chodzi o wersję beta, RC czy jakąś inną po premierze) Jeśli została wydana przed, to weź pod uwagę, że mogą być w niej drobne niedociągnięcia, jeśli po… to zmiana na zwykłą “siódemkę” prawdopodobnie nie usunie problemu.(ale zawsze mogę się mylić)

Demko z przed premiery:) będzie trzeba troche kaski odłożyć na nowego sevena… więc jaką wersję polecacie? (potrzeby uwzględniłem w poprzednim poście; )

Podaj dokładny model laptopa (X61GX,X61Q,X61Sf) lub sprawdź tutaj czy są oficjalne strowniki pod Twój model

Sprawdź tutaj czy któraś funkcjonalność windows była używana w starszym windows i jest nadal niezbędna, jeśli żadnej nie rozpoznajesz bierz edycję home premium. Zwróć też uwagę na problemy M$ z licencjonowaniem OEM, być może warto zaczekać aż się wyjaśnią.

Aby wybrać wersję Windowsa 7 radzę popatrzeć na różne porównania, ale jeżeli potrzeby głównie są takie by system stał a ja resztę dogram, nie działamy w domenie itp. To bierzemy wersję Home Premium.

Po prostu wyciszyłem mikrofon i basta… :wink:

Co do tematu win7 to rzeczywiście masakra jakaś :slight_smile: więc chyba lepiej poczekać z kupnem…

Dodane 20.11.2009 (Pt) 17:22

Czy wiecie może co może być poblemem połyskiwania czerwonawym odcieniem po monitorze? Podczas oglądania filmu, lub czasem grania… zamieściłbym screena, ale nie występuje to ciągle… pojawia się taki czerwony połysk czasem w różnych częściach monitora. Ściągnąłem sterowniki do karty graficznej, więc to nie powinno być to… :confused: