Win7 na laptopie - kilka drobnych problemów

(Karpiu2150) #1

Czy wiecie może co może być poblemem połyskiwania czerwonawym odcieniem po monitorze? Podczas oglądania filmu, lub czasem grania.. zamieściłbym screena, ale nie występuje to ciągle.. pojawia się taki czerwony połysk czasem w różnych częściach monitora. Ściągnąłem sterowniki do karty graficznej, więc to nie powinno być to.. :confused:

(Wojteko10) #2

Jakiego masz laptopa? Dzieje się tak od razu po zainstalowaniu se7ena?

(janki111) #3

mówisz, że podczas filmów, spróbuj zainstalować kodeki + bibliotekę DirectX

(Karpiu2150) #4

Laptop ASUS X61SL

Directa mam 10

a dzieje sie tak na filmach i grach

-- Dodane 23.11.2009 (Pn) 20:54 --

tak jakby od zmeczenia ekran sie psul.. bo przewaznie dzieje sie tak pod wieczor gdy laptop jest wlaczony 5h+

-- Dodane 23.11.2009 (Pn) 20:58 --

i nie dzialo to sie od razu po zainstalowaniu 7

(Kubakuderski) #5

sterowniki od chipsetu i grafiki zainstalowane?

(Karpiu2150) #6

Ster do karty graficznej zainstalowany.. chipset to chyba to samo co driver tak?:slight_smile: bo inaczej nie wiem

z tego co akurat widze to na stronie asusa win7 nie wspiera mojej karty graficznej (HD4570 512vram)

-- Dodane 24.11.2009 (Wt) 13:36 --

nie dodalem, ze to karta ATI Radeonka;)

(Wojteko10) #7

(Karpiu2150) #8

Jak się nazywa taki driver do chipsetu? Bo definicje też na necie mogę sprawdzić:slight_smile:

Problem nadal występuje:/

Zauważyłem, że owe "zakłócenia" pojawiają się gdy są jakieś kolory.. np. na stronach gdzie są odcienie czerwieni itd. wtedy obraz zaczyna wariować kolorem jaskrawym (coś jak kolor martwego piksela).

ktoś pomoże? Bo kasuje post i odświeżam już 3 raz..

edit: w sumie to nie zależy od kolorów na stronie .. właśnie zauważyłęm:/

(Sklep Ogrodnik) #9

Spróbój programem Driver Max> http://vista.pl/download/1880_drivermax_5_31.html

lub

Device Doctor> http://vista.pl/porada/977_device_docto ... reka_.html

ściągnąć aktualne sterowniki

powinno pomóc

pozdro...

(Dritone) #10

Chłopie, oddaj ten komputer do serwisu, bo to napewno nie jest wina braku sterowników (a te do popularnych obecnie układów montowanych w laptopach 7 ma). Albo coś się tam przegrzewa (bo piszesz, że problem występuje po czasie), albo matryca siada sama z siebie :wink: