Win7 - nie mogę aktywować usługi Microsoft Update


(Saphrii) #1

Mam problem na jednym jedynym laptopie - Sony Vaio, z systemem Windows 7 Home Premium x64

Chciałem tu załączyć aktualizacje dla wszystkich usług Microsoft.

W okienku Windows Update kliknąłem na "Dowiedz się więcej" i przekierowuje mnie na stronę gdzie niby powinno się wyrazić zgodę na i potwierdzenie, ale otrzymuję stronę od razu jak na screenie nr 1 w załączniku (dodam, że dokładnie ta sama strona pokazywała się na innych komputerach dopiero po wyrażeniu akceptacji na otrzymywanie aktualizacji z Microsoft Update!)

Dokładnie ta sama strona wyświetla się po odwiedzeniu adresu http://Update.microsoft.com/microsoftupdate podanym na http://support.microsoft.com/kb/901037/pl, albo wyświetla się error 404 na stronie.

A uaktualnienia "Microsoft Update" jak były nieaktywne, tak są dalej i nie mam zielonego pojęcia jak je włączyć. Dodam, że na trzech pozostałych laptopach w domu nie było żadnych problemów

Dodam, że usługa "Windows Update" na Vaio działa prawidłowo.

W załącznikach jeszcze screeny z ustawień (2 i 3) i jak ustawienia wyglądają na pozostałych komputerach (4)

Pomożecie?

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Witoj) #2

Sprawdz czy usługa windows update nie jest wyłączona


(Saphrii) #3

“Dodam, że usługa “Windows Update” na Vaio działa prawidłowo.”

 

 

Niemniej w międzyczasie udało mi się rozwiązać problem.

Okazało się że jest problem z Internet Explorerem, a konkretnie Widokiem Zgodności (prawdopodobnie miałem wyłączony). Po dodaniu ręczym microsoft.com do witryn Widku zgodności, wszystko ruszyło - pojawiła się akceptcja regulaminu i zainstalowałem rozszerzenie Microsoft Update