Win7 nie rozpoznaje drukarki

Witam

Korzystam z Windows 7 build 6956 wersje x86. Posiadam drukarkę HP LaserJet 5L wiem, że jest stara ale działa znakomicie… A teraz do rzeczy. Windows Vista x86/x64 rozpoznaje drukarką bez problemu. Natomiast Win7 widzi ja jako IEE 4338 Controllerohnoes.gif

no wiesz to jest beta nie spodziewajmy się cudów :stuck_out_tongue:

Wiadomo, że jest to beta i ma wiele błędów, ale możesz spróbować takiego sposobu:

Prawy przycisk myszy na instalkę sterowników -> Properties -> Zakładka “Compatibility” -> Zaznaczasz pole Run this program in compatibility mode for: -> Z odblokowanej listy systemów wybierasz Windows Vista -> Klikasz OK -> Prawy przycisk myszy jeszcze raz na instalkę sterowników -> Wybierz opcję Run as administrator -> Instalujesz sterowniki

Lub pobierz instalkę sterowników ze strony producenta jeszcze raz i wykonaj ten powyższy sposób.

Pamiętaj, żeby przed instalacją sterowników powyższym sposobem odinstalować ten dziwny kontroler pod nazwą IEE 4338 Controller.

Jeżeli ten powyższy sposób nie pomoże, to użyj funkcji Send feedback i wyślij raport błędu do Microsoftu. Prawdopodobnie Microsoft usunie ten błąd i inne wykryte błędy i wyda kolejną betę.

Tylko ze strony producenta pobierz sterowniki dla Visty.

Jeżeli pobrałeś instalkę sterowników dla XP, to zastosuj ten sposób jeszcze przed pobraniem sterowników dla Visty:

Prawy przycisk myszy na instalkę sterowników -> Properties -> Zakładka “Compatibility” -> Zaznaczasz pole Run this program in compatibility mode for: -> Z odblokowanej listy systemów wybierasz Windows XP (Service Pack 2) -> Klikasz OK -> Prawy przycisk myszy jeszcze raz na instalkę sterowników -> Wybierz opcję Run as administrator -> Instalujesz sterowniki

Po formacie nie pojawia się ten dziwny kontroler ale drukarka nadal nie chce się załadować :frowning: Otrzymuje takie coś:

Untitled.jpg

p.s. Czy skoro nie mogę wgrać HP LaserJet 5L to jakaś inna drukarka mogła by zadziałać? Chwilowo wszystkie jakie już sprawdziłem niby działają ale drukują mi jakieś krzaczki :frowning:

No akurat to nie jest beta. A co do tematu to może spróbuj pobrać i zainstalować nowszy build 7000 (to jest beta).