Win7 & niezidentyfikowana sieć

Witam

Posiadam dwa kompy z zainstalowanym win7 i chciałem stworzyć sobie grupę domową i tutaj zrobił się problem .

W pierwszym kompie są dwie karty sieciowe z których jedna jest podłączona do neta z włączonym udostępnianiem a druga łączy się z drugim kompem.

Połączenie pierwszej karty wykrywane jest przez system jako “Sieć” i tutaj moge sobie dowolnie zmieniać czy ma to być sieć domowa , firmowa czy publiczna.

Niestety drugie połączenie jest wykrywane jako “Sieć niezidentyfikowana” i nie ma opcji wyboru typu sieci , co powoduje niemożność przyłączenia się do grupy domowej.

Na drugim kompie to samo połączenie jest normalnie wykrywane jako “Sieć” i tam nie ma problemu.

Jedynym sposobem na przyłącznie się do grupy domowej jest wyłączenie pierwszej karty i włączenie narzędzi do wykrywania problemu z sieciądomową , które to mimo “Sieci niezidentyfikowanej” przestawia to połączenie jako sieć domowa i po tym można włączyć piewrszą kartę .Niestety takie zabiegi trzeba powtarzać po każdym restarcie kompa.

I tu pytanie :

co można zrobić , żeby to drugie połączenie było wykrywane jako “Sieć” z włączoną opcją zmiany typu sieci.

Próbowałem już wpisywać ręcznie adresy ip. tych kart , ale efekt był taki sam jak przy automatycznym przydzielaniu ip.

Męczę się tak już od paru tygodni i nie mam pomysłu jak to zmienić .

Proszę o jakieś porady