Win7 Słabe łącze internetowe

Witam,

 

Od 3-4 dni mam nowy internet 20mb/s, download sięga 500kb/s i nie rozumiem dlaczego tak wolno łądują się strony internetowe? Podczas rozmowy na skype przerywa mnie albo rozłącza… Nie rozumiem też tego że mój brat który ma pokój za ścianą ma lepszy odbiór niż ja na laptopie skoro router jest u mnie w pokoju. Nie mam włączonych żadnych programów które wymagają łącza internetowego. Jeśli ktoś zna rozwiązanie problemu to prosiłbym o bardzo dokładną wypowiedź. Pozdrawiam.

 

Parametry laptopa:

 

Windows 7 Home Premium

Service Pack 1

Procesor: AMD Athlon X2 Dual-Core QL-65 2.10 GHz

Zainstalowana pamięć (RAM): 2,00 GB (dostępne 1,75 GB)

Typ systemu: 64-bitowy system operacyjny

 

Karty sieciowe:

Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller

Atheros AR9285 Wireless Network Adapter

 

Router Wi-Fi/LAN

D-Link DWR-116

Zmierz kilka razy  www.speedtest.net  “test again”   Download Upload Ping Podaj wyniki.Być może masz zawirusowany komputer.Zmierzcie szybkość netu  i u brata tą samą metodą.

http://www.speedtest.net/my-result/4094797417 - Test szybkości z mojego laptopa.

 

U brata nie działa adobe flash player mimo że jest zainstalowane.

 

U brata:

PING: 55ms

Download speed: 6,53 Mbps

Upload speed:0.46Mbps

Więc nie masz 20Mb/s tylko 2,0 .U brata możecie mierzyć na przeglądarce obsługującej Adobe Flash np.Firefox.Dodaj tą stronę do ulubionych,wykonuj pomiary o różnych porach  dnia.Możesz odłączyć na kilka minut zasilanie routera.W przypadku utrzymywania się tych wartości,złóż  reklamację u Dostawcy internetu.

Nie napisałeś nam nic o swoim sprzęcie. Parametry komputera?

Jaka karta sieciowa?

Czy sterownik aktualny?

 

Za pomocą jakiego routera łączysz się z siecią?

 

Więcej danych, więcej danych…

Hej,

I dość istotne - czy łączysz się po kablu, czy po WiFi?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Z routerem łączę się za pomocą WiFi, za pomocą kabla nie da rady ponieważ leży on na szafie a kabel jaki mam jest zbyt krótki. :slight_smile:

 

W internecie nigdzie nie mogę znaleźć prawidłowych aktualizacji tych sterowników. Gdy wybieram opcję ,Znajdź aktualizacje sterownika w trybie online" to przez 30 min nie może nic znaleźć.

Nie szukaj nowych sterowników,jeśli w menadżerze urządzeń nie ma przy kartach sieciowych znaku /wykrzyknik /

.Koniecznie dołóż 2 GB RAM,jeśli masz wolne sloty.Jednak dzwoń do Dostawcy internetu niech sprawdzą Wasze przyłącze.Przeskanuj system np.Malwarebytes-antimalware “szybki skan” oraz Spybot Search & Destroy.

Hej,

To spróbuj na czas testów przestawić komputer w inne miejsce i sprawdź transfery na kablu. To przynajmniej pozwoli ustalić, czy problem leży w WiFi, czy ogólnie w połączeniu sieciowym.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A więc tak,

Podłączyłem poprzez kabel router do laptopa i teraz strony znacznie szybciej się wczytują niż wcześniej. Wykonałem również test szybkości internetu:

 

http://www.speedtest.net/my-result/4096393742

 

Gdy pobieram jakikolwiek plik, download jest teraz większy niż wcześniej. Jednak gdy wchodzę na stronę gdzie mam możliwość skonfigurowania routera, pokazuje mi że ma on słaby zasięg, czyli 2 kreski.

 

Zastanawiam się dlaczego w teście pokazuje że mam 1,5 - 2 Mbps skoro powinienem mieć 20Mbps?

 

Jeszcze przeskanuję laptopa podanymi programami przez stalesza.

 

Pozdrawiam.

Masz internet mobilny? W takim razie nie dziwie się, że są zaniżone parametry. Sprawdź czy jesteś w zasięgu LTE i czy nie przekroczyłeś limitu danych, po których aktywował się lejek.

Korzystam z routera (internetu bezprzewodowego) i zasięg w mojej miejscowości wynosi 70%.

Czy nie Polkomtel udostępnia ten internet? Tak podaje przynajmniej speedtest.

Jeśli masz możliwość sprawdź ile danych pobrałeś w tym miesiącu, jest duża szansa że jest to przynajmniej kilkadziesiąt GB co może oznaczać nałożenie FUP.

Zasięg jest indywidualną sprawą, powinien go podawać modem USB lub router (jeśli ma wbudowany modem). Sprawdź czy sprzęt działa w LTE.

Nie jestem pewien czy może to być to.

 

1.jpg

Za bardzo nie ułatwiasz rozwiązania sytuacji. Jeśli korzystasz z internetu mobilnego to musisz mieć modem lub router z modemem wbudowanym. D-Link DWR-116 nie ma ani wbudowanego modemu, ani portu do jego podłączenia, więc na pewno nie jest on pierwszym (i jedynym) urządzeniem w twojej sieci. Statystyk dotyczących ilości danych pobranych oraz informacji o sile sygnału musisz szukać na routerze/modemie odbierającym internet jako pierwszy w sieci (wygląda, że ich masz co najmniej 2 o czym nie piszesz).

1.jpg

 

Router ma wbudowany port do podłączenia modemu. Siła sygnału wynosi 4-5 kresek, informacji o ilości danych pobranych nie podano.

Okej, ten D-link teraz patrzę na innej stronce faktycznie ma port USB, co też widać. Statystyk dotyczących ilości pobranych danych szukaj w modemie. Jesli masz model Hi-Link to wejdziesz na niego po IP, jeśli zwykły to może nie raportować takich danych (musiałbyś podpiąć bezpośrednio do komputera i sprawdzić), a jeśli router też nie zlicza to jest problem. Chyba że masz konto plusa i na nim znajdziesz informacje ile pobrałeś, bo jak mówiłem najpewniej z powodu zbyt dużej ilości ściągniętych danych dostałeś limit. Najpewniej też masz mieć internet 20GB (ilość danych), a nie 20Mb/s (szybkość)- jak pisałeś więc po przekroczeniu 20GB internet zwolni.

To całkiem możliwe że mam zwolniony internet gdyż mój brat zaczął pobierać dosyć duże pliki z internetu. Gdy zostanie pobrane te 20GB, prędkość mojego internetu będzie ograniczona do 20Mbps/s.

 

A jeśli chodzi o te anteny w routerze, jak mam je ustawić? Ma to jakieś znaczenie?

 

Postaram się jak najszybciej sprawdzić statystyki pobranych danych.

O ile komputery czy inne urządzenia nie są na innych piętrach niż router to ustaw je możliwie pionowo.

Dobra, udało się znaleźć informacje o pobranych danych. Musiałem odłączyć modem od routera i podłączyć go do laptopa.

 

1.jpg