Win7 Słabe łącze internetowe

Musisz sprawdzić w umowie od ilu pobranych danych łącze może zwolnić. Generalnie jakoś bardzo wiele danych to nie jest ściągnięte, więc tak niska prędkość może dziwić (choć w plusie to typowe sądząc po opiniach użytkowników).

Internet mam w Cyfrowym Polsacie i prędkość może zwolnić po pobraniu 20GB. Wtedy prędkość będzie ograniczona do 20Mbps/s.

 

Nie przekroczyłem tych 20GB więc dlaczego mam w laptopie gorszą prędkość a mój brat ma o wiele większą?

Masz możliwość przewodowo podłączyć się do routera i sprawdzić prędkość?

Tak, już wcześniej podłączyłem się do routera poprzez kabel. Siła sygnału w routerze spadła do jednej lub dwóch kresek ponieważ musiałem go zdjąć z szafy by podłączyć kabel. :slight_smile:

 

Tutaj jest wynik prędkości po podłączeniu się do niego.

http://www.speedtest.net/my-result/4096393742

 

PS

Czy można w mediamarkt lub saturnie kupić dłuższy kabel i czy ma on konkretną nazwę?

Czyli różnicy w szybkości między połączeniem kablowym a wifi nie ma?

Z piąty raz próbuję włączyć system w trybie awaryjnym. Przed pokazaniem loga systemu windows trzymam F8 i system nadal uruchamia się normalnie.

Próbuj jeszcze wielokrotnie szybko wciskać klawisz, zamiast trzymać ciągle.

Oba sposoby nie dają żadnego rezultatu. Ile razy bym resetował laptopa i wciskał lub trzymał przycisk to nic nie daje.

Przypadkiem nie masz windows 8?

Nie, mam Windowsa 7 Home Premium. Całe parametry laptopa napisałem na samym początku tematu. :slight_smile:

Na komputerze nie masz wirusów?

Spróbuj wyłączyć antywirusa i zbędne programy uruchomione w tle. Zrób też skan programem AdwCleaner http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html (1. Szukaj, 2. po zakończonym skanie Usuń, 3. po restarcie komputera Odinstaluj).

Dzięki za udostępnienie mi tego programu. Strasznie dużo nałapałem tych wirusów. :slight_smile:

To skoro ten dużo znalazł to zrób jeszcze skan programem Malwarebytes AntiMalware i antywirusem (jeśli masz, jeśli nie to wgraj np. AVG Free).

Hej,

Odnośnie trybu awaryjnego - po prostu wyłącz komputer, włącz i od razu naciskaj przycisk funkcyjny F8.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przeskanowałem komputer programem Malwarebytes Anti-Malware i wykryło 23-24 wirusów. Antywirusem niedawno skanowałem komputer.

 

Za chwilkę spróbuję ponownie uruchomić system w trybie awaryjnym.

 

Nadal brak rezultatów. :frowning:

Hej,

W takim układzie dodatkowo załóż nowy temat w dziale Bezpieczeństwo i zamieść tam logi z programu F.R.S.T zgodnie z tematem: http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witaj,

Wydaje mi się, że musisz podzielić połączenie, czyli np: każdemu dać po 10.

  • 192.168.1.1
  • 192.168.0.1
  • 192.168.178.1                               Są to nr gdzie wejdziesz w ustawienia routera. Gdy podzielisz to daj znać czy się polepszyła sytuacja. Jeśli żaden z nr nie działa to znaczy, że masz jakiś nietypowy model :slight_smile:

W ustawieniach nie mogę nigdzie znaleźć tych nr.

Koledze chodzi o QoS. Nie każdy router to oferuje, ip wpisujesz ręcznie, podobnie jak wartości. Ale taki stały przydział wg mnie nie ma sensu, w rzeczywistości sami się ograniczamy, w dodatku łącza mobilne mają niestabilne transfery więc trudno podać stałe wartości.