Win7, Wi-Fi nie działa choćby za Chiny

Witam Panowie.

Mam taki “mały” problem.

Otóż od około 3 godzin próbuję połączyć laptopa z Win7 RC (6.1.7100 x84 - Toshiba Satellite 10U-P300D) do sieci WLAN. Niestety bez skutku.

Karta: Realtek RTL8187B Wireless 802.11b/g 54Mbps USB 2.0 Network Adapter

accespoint sprawny - działa w firmie 24/7

Podłączałem z mojego kompa z Visty - działa

XP - działa

Win7 - Wykrywa sieć, nie chce się połączyć :confused:

Sterowników próbowałem masę… Te z www toshiby i z innych stron (nie mam pojęcia jak się dostać do RecoveryPartition więc stamtąd nie brałem :oops: )

Ma ktoś jakiś pomysł? Przeszukałem pól internetu i nic, a możliwe że odpowiedź jest w głowie jednego Polaka :smiley:

P.S. Reasumując karta działa, accespoint działa, nie chcę się połączyć pod Win7 (pod V łączy się).

Pomocy ![-o<

Pierwsze pytanie - nie możesz połączyć się z konkretną siecią czy nie możesz połączyć się z Internetem?

Zapomniałem o tym. Sieć jak mówiłem widać, ale nie łączy z nią. Przez skrętke wszystko jest jak ma być.

pozdrawiam

Rozumiem, że otrzymujesz komunikat w stylu “nie mogę połączyć się z siecią”?

Spróbuj połączyć się z AP z innego komputera/systemu, ustawić zabezpieczenia na “brak” i wtedy spróbować.

Wyłącz na wszelki wypadek Zaporę Windows i oprogramowanie antywirusowe (jeśli takie jest w systemie).

Daj znać czy już tego nie próbowałeś i napisz jak dokładnie zachowuje się system w momencie łączenia z siecią (pokazuje jakiś komunikat, łączy ale w ograniczonej funkcjonalności łącza, … ?)

Dzięki za propozycję, zaraz biegnę po laptopa kolegi :slight_smile:

Błąd jest taki:

jsal.jpg

Zaraz się okaże co dalej:).

Obstawiałbym tutaj standardowe narzędzie Windows 7, które wykorzystujesz do łączenia się z sieciami bezprzewodowymi.

Zakładam, że nie wpisywałeś wcześniej hasła dla tej sieci i system nie wykorzystuje go w trakcie prób połączenia (wystarczyłaby drobny błąd, literówka w haśle, aby próby nawiązania łączności kończyły się niepowodzeniem)?

Na Twoim miejscu zainstalowałbym na przykład PROSet/Wireless Wi-Fi Connection Utility i sprawdził czy problem wciąż występuje.

http://downloadcenter.intel.com/Filter_ … s〈=eng -> sekcja “Software Applications”

Spróbuj wrzucić Intel PROSet/Wireless WiFi Connection Utility for Windows Vista 32-Bit / 64-bit (12,4,0,0)

Program się zasysa.

Doszedłem do takiego wniosku:

-Ruter nie ma z tym problemem nic wspólnego

-Podczas instalacji, instalator poprosił mnie o wpisanie hasła do sieci. Wpisałem i wyskoczył błąd - nie można połączyć. Próbowałem chyba z 10 razy cały czas wpisując hasło na nowo. Po czym dałem “skip this step” no i bez WiFi działam.

  • To że to narzędzie jest Intelowskie nie ma nic do rzeczy? Bo ja mam AMD procka :lol:

Zaraz go instalne. Do czytania za 15 minut :wink:

Nie ma to nic wspólnego z procesorem, ale istotna jest karta bezprzewodowa, której używasz.

Masz rację - przyzwyczaiłem się, że większość osób ma w laptopa karty Intelowskie (np. 4965AGN, WiFI Link 5100, itd.), ale dość często wrzucane są też przez producentów karty Broadcoma, sprzęty na Atherosie, itd… Chodzi mi generalnie o to, żebyś zainstalował narzędzie przeznaczone pod Twoją kartę sieci bezprzewodowej i wypróbował działanie sieci nie korzystając ze standardowego windowsowskiego narzędzia do łączenia z siecią.

Że z routerem jest wszystko OK też jestem pewien.

Mając już WiFi napiszę balladę o wielkim Wojtku :slight_smile:

Dzięki chłopie, wszystko już działa jak należy.

Podłączył się najpierw ale nie było internetu.

Włączyłem troubleshootera i wszystko działa

PS. Piszę już z WiFi

Pozdrowienia dla wszystkich Sevenowców :wink:

Cieszę się, że zadziałało.

W czy poprzednia wersje sterów trzeba odinstalowac?