Win7 widoki kalatogów

witam

Przesiadłem sie na 7 z XP i ciężko jest zwalczyć niektore przezwyczajenia przeglądania katalogów. Mam kilka pytan co do proponowanych przez seven ustawien folderów. (Przejżałem opcje folderów)

  1. Tak kontrolnie tylko, ale gdzie podział się przycisk “w górę” ? Czy został juz na dobre zastąpiony nowym systemem ścieżek ?

  2. Niemogę sie przezwyczaić ze zamiast ikony obrazu widze miniature obrazu, (przez to pulpit staje się gąszczem roznych ikon i jest mniej czytelny) naszczęście znalazłem do tego opcję : “zawsze pokazuj ikony nigdy miniatory” , która rozwiązuje tą kwestię. Tylko pojawia się inny problem, czasem chciałbym, żeby w jakims katalogu ze zdjęciami były miniaturki fotek (w XP był to poprostu widok-> miniatury) da się to jakoś rozwiązać ?

  3. Czy w katalogach niema mozliwości wyłączenia sortowania ? (w XP mozna było każda ikonkę w katalogu poprzestawiać jak się chce z wyrownaniem od siatki lub też bez)

  4. Tutaj moze się czepiam, ale czy niema gdzies mozliwości zwiekszenia rozstawienia ikon w katalogach ? (przy widoku średnich ikon) wszystkie sa praktycznie jedna na drugiej. Kwestia przezwyczajenia?

  5. Gdy wchodzę w katalog ktory ma około 100 elementów widze jak cos sie wczytuje, tylko dokonca niewiem co. Czy system wydobywa jakies informacje z kazdego elementu ? W XP niepamiętam by tak sie działo.

  6. Pytanie statystyczne: Ogolnie zauważam tendęcję duzych rozmiarów ikon wszelakich w tym systemie, ale czy ktoś naprawde uzywa widoku: “duże ikony” czy chociazby średnie ikony na pulpicie ?

Oczywiscie rozumiem, że czas na pewne zmiany jest nieunikniony. Ogolnie win 7 jest super :wink:

  1. System nawigacji po folderach został przebudowany już w Vista. Teraz w pasku adresu przy danych lokalizacjach są takie strzałki, pod którymi możesz wybrać poszczególne, wcześniej przeglądane miejsca.

  2. Z tego co wiem to nie. Skoro wyłączyłeś miniatury to nie ma wyjścia.

  3. Tworzy miniatury, ikonki dla folderów. Np dla folderu, w którym jest film, tworzona jest ikonka folderu z miniaturą filmu.

  4. Duża większość użytkowników na pulpicie używa ikon 48x48 bądź jeszcze mniejszych czyli 32x32. Dla mnie wielkość 48 w zupełności wystarcza. W sumie zależy to także od rozdzielczości pulpitu, a co za tym idzie wielkości monitora.

Dzięki.