Win7 x64 ciągłe BSoD GeForce 7025

Witam,mam problem już od kilku tygodni,zacznę od tego że wymieniłem płyte główna na nowszą,sprzedawca zachwalał,że dobre cena,że super i wgl,no dobra,po wymianie,został zainstalowany Win7 Home Premium x64,niby wszystko ok ale…przy np oglądaniu na jednej karcie video na you tube i pracy na innej…BSoD,i tak w kółko,przy słuchaniu muzyki i pracy,BSoD…no ile można,w końcu zaczał mi padać firefox (crash reporty cały czas),potem same odinstalowały się sterowniki dźwięku,grafiki.

Pomyślałem że to wirus bo nie dało się ich zainstalować,przeskanowałem kilkakrotnie komputer,okazało się że wirusa nie ma,skopiowałem więc najważniejsze pliki i sformatowałem wszystkie partycje,ucieszony zainstalowałem Win XP,i co się okazało ? problem był taki sam…przyszło do mnie że to może wina sterowników grafiki,w końcu dużo na to wskazuje,znów sformatowałem cały dysk,zainstalowałem tym razem znów Win 7 X64 Proffesional,sterowniki dźwięku zainstalowałem z dołączonej płytki producenckiej,stery grafiki znalazły się niby same i zainstalowały,jednak tym razem pobrałem je najnowsze ze strony NVidii,i co ? to samo…nie mam już pomysłu co zrobić,komp pada kilka razy na dzień i mam tego dosyć,postanowiłem się do was zwrócić o pomoc,bo nie po to płaciłem za nowy sprzet,by był gorszy niż poprzedni.

Zamieszczam więc specyfikacje sprzętu:

Porcesor: AMD Sempron X2 190 2,50 GHz

4 GB Ramu (bodajże kingston,DDR 3)

Karta dźwiękowa : VIA HIgh Definition Audio (dedyk,przypuszczam że ona też może stanowić źródło problemu)

Karta sieciowa : Kontroler Sieci NVidia Geforce nForce (Gdzieś czytałem,że i te sterowniki mogą czymś wadzić)

Karta Graficzna : NVidia GeForce 7025 / nForce 630a (Sterownik wgrany to najnowszy ze strony NVidii v.306.97)

Czytalem że ta karta jest strasznie kiepska,widzę to w sumie,niby sterowniki są dobre,a czasem przy wyświetlaniu np stron na ekranie pojawiają sie niebieski i czerwona linie,takie jakby nie potrafiło przetworzyć obrazu,jak je uchwyce to wrzucę screen.

Ciekawi mnie ten problem,czytałem o nim troche ale w sumie nikt chyba nie doszedł od czego to,prosze bardzo o pomoc,podrzucę logi jakie trzeba i służę informacjami,nie posiadam karty graficznej zewnętrzenej,tylko to co jest na płycie głównej.

Z góry dziękuję za pomoc.

Chłodzenie wyrabia w stressie?

Nie pomyślałem o tym sczerze mówiąc,chlodzenie jest od starego zestawu,koleś ze sklepu nie podpowiedział o tym ani słowa,tym bardziej dziwi mnie że tak było po tym jak on instalował całe oprogramowanie,spojrzę na to i dam znać

Aczkolwiek na początku gdy grałem nawet w gry to nie wyskakiwały BSoD’y,a komp był w użyciu cały czas

Dodane 26.11.2012 (Pn) 23:25

Oprócz tego,często pada flash w przeglądarce,i ogólnie właśnie z tą grafiką sa problemy,więc celowałbym bardziej w to,lecz mogę się mylić,może być i to i to.