Win7 x64 czyta mi 3gb ram zamiast 4

Witam mam taki problem.

Po zainstalowaniu windowsa 7 professional x64.

Operating System: Windows 7 Professional 64-bit (6.1, Build 7600) (7600.win7_rtm.090713-1255)

system mi wyszukuje do działania tylko 3gb pamięci ram zamiast 4gb choć z tego co wiem windowsy 64bitowe powinny bez problemu odczytywać 4gb ram.

Memory: 4096MB RAM

Available OS Memory: 3326MB RAM

jeśli ktoś potrzebował by informacje na temat biosa to posiadam:BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

wszystkie informacje podane są wzięte z pomocą pliku dxdiag i są z dnia Time of this report: 4/5/2012, 19:01:16

http://w203.wrzuta.pl/plik/awf0ufcIMdH/dxdiag

po sprawdzeniu wszystkiego oraz papierów od kopa doszedłem do tego iż moja płyta główna to:Foxconn G31MX Series

Proszę o szybką pomoc

Widocznie masz kartę graficzną dobierającą część pamięci z dostępnej pamięci RAM, np. karty zintegrowane lub z technologią TurboCache

Witam,

Jak byk TurboCache:

"Display Memory: 2417 MB

Dedicated Memory: 1009 MB

Shared Memory: 1407 MB"

Notabene, ściągnij (i zainstaluj, rzecz jasna) sterowniki do karty graficznej pod swoją “siódemkę” - te razem z windą to się nadają najwyżej pod notatnik/wordpada.

no właśnie sterowniki do karty graficznej ściągałem ze strony nvidia (najnowsze jakie były) więc nie wiem, chyba że mam szukać innych czy coś ;/

daj znać jak znajdziesz … :shock:

Witam trzeba w biosie ustawić żeby karta nie podbierała sobie pamięć. Podaj model płyty głównej to ci powiem gdzie to jest. Pozdrawiam :smiley:

płyta główna to;Foxconn G31MX Series

BIOS: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

nigdy się nie bawiłem w biosie więc nie wiem czy czegoś czasami nie popsuję ;d

ZNAM ROZWIĄZANIE!

Miałem to samo co ty, a przed chwilą ten problem rozwiązałem

W menu znajdz msconfig a następnie przejdz do Rozruch , po czym do Opcje zaawansowane, tam będziesz miał zaznaczone ptaszkiem Maksymalna Pamięć, odznacz to, wciśnij Ok, potem znów i będzie propozycja uruchomienia systemu ponownie, zrób to

I to wszystko, mam nadzieję, że pomogłem ^^