[Win7x64] Mechanizm przeciągnij upuść częściowo przestał działać

[Win7x64] Mechanizm przeciągnij upuść częściowo przestał działać.

 

Około tygodnia temu, system miał małą awarię, po tym w sumie wszystko wróciło do normy lecz pojawił się problem z przeciąganiem plików z okna explorera do okna danej aplikacji.

Przykład: chcę przeciągnąć plik mp3 z okna explorera do WinMediaPlayer (działą), chcę ten sam plik przeciągnąć do okna BestPlayer (nie działa [kursor -> szary znak “zakaz postoju”], wcześniej działało). 

W sumie nawet nie wiem gdzie może być błąd co jest jego przyczyną, aczkolwiek jest to uciążliwe.

Programy do naprawy systemu nie za bardzo pomogły, inne problemy zostały rozwiązane, lecz ten został nieruszony.

 

Aha, już problem mam częściowo zdiagnozowany. Problem pojawia się jak aplikację BestPlayer uruchomię jako administrator to nie mogę do niej przenosić plików, jak uruchomię jako “ja” to mogę.  

 

Może to po prostu wina best playera ?

Pewnie to juz zrobiłeś ale nie zaszkodzi zapytać.

Może reinstall aplikacji coś da ?

OK, problem już mam zlokalizowany i jakby rozwiązanie, które jest działające, lecz nie optymalne.

Co samej aplikacji to bez szans gdyż jest tylko jeden plik exe bez instalatora. 

http://www.dobreprogramy.pl/BESTplayer,Program,Windows,12658.html

Dzięki za odp.

A czy mógł byś napisać co było powodem? Wiedzy nigdy zanadto :slight_smile:

Po prostu przy kilku aplikacjach miałem ustawione na sztywno uprawnienia administratora, lecz ponieważ mam ustawione automatyczne kontynuowanie bez wyskakującego okienka to o tym zapomniałem, przy jednej aplikacji było mi to niezbędne, gdyż po aktualizacji sterowników do karty dźwiękowej aplikacja nie mogła dokonać zmian w rejestrze, a potem po prostu o tym zapomniałem. I nagle niespodzianka że nie mogę przenieść pliku do aplikacji za pomocą myszki.

 

Nie wiem co więcej mogę napisać?

 

Przydałoby się rozwiązanie tego uciążliwego specyficznego problemu Windows, bez wyłączania UAC, tak by aplikacja mogła działać jako z uprawnieniami administratora.