Winamp a pliki ALAC

Witam,

mam parę plików muzycznych w formacie ALAC. Niestety winamp (najnowsza wersja) nie jest w stanie ich odczytać. Da się je w ogóle odczytać w winampie czy potrzebny jest do tego jakiś inny program?

spróbuj Quick Timem odtworzyć

Pierwszy link po wpisaniu w google “winamp alac plugin”:

http://www.winamp.com/plugin/winamp-ess … -58/150126

dzięki za link spectator.

dziwi mnie tylko jedna rzecz. na stronce winampa w “supported formats” jest podany m4a, ale niestety nie da się go uruchomić. dlaczego, ma ktoś pojęcie?

Bo domyślna wtyczka (o ile taka jest instalowana domyślnie) została źle opracowana, tyle. Dlatego jest potrzebny jakiś essential pack w którym zostaje zastąpiona orginalna na napisaną przez społeczność (czy coś/kogoś innego) dobrze stworzona wtyczka do dekodowania m4a.

BTW, winamp od dawna jest u mnie na dalekim miejscu poza nawet windows media player, na codzień używam foobara który nie ma problemów z m4a.

Rozszerzenie M4A dotyczy kontenera multimedialnego MP4 zawierającego tylko ścieżkę audio, natomiast ALAC to jeden z formatów audio które mogą być zawarte w MP4 (podobnie ALS, SLS czy AAC).

Zarówno Winamp jak i foobar2000 obsługują (domyślnie) M4A/MP4 i oba (domyślnie) mają dekoder AAC, ale… nie mają dekodera ALAC (który trzeba zainstalować osobno).

W Winamp Essentials Pack jest dodatkowy dekoder - oryginalny plugin nie jest zastępowany.

Do obsługi ALAC w foobar2000 wymagany jest dodatkowy plugin/dekoder (foo_input_alac).

BTW

Oczywiście oba odtwarzacze nie obsługują niektórych formatów audio które mogą być zawarte w M4A/MP4.

Placio74 , dzięki za wyjaśnienie, poprostu niektórych rzeczy nie byłem pewien :slight_smile:

Czy to, że winamp domyślnie nie jest w stanie odczytać ALAC jest związane z jakimiś problemami licencyjnymi czy jest jakiś inny powód?

Owszem…

Z forum Winamp’a: