Winamp i playlista - problem

(system) #1

witam,

stworzyłem swoją playliste zapisując ją na dysku C

Utwory posiadam na dysku F:/Music

Skopiowałem całą playliste na pena wraz z utworami oraz przeniosłem je na inny komputer mający tylko jedną partycję C.

Playlista nie działa.

Moje pytanie brzmi :

czy playlista zapisuje ścieżki do utworów znajdujących się w niej ? oraz czy istnieje jakiś sposób na przeniesienie owej playlisty na inny komputer wraz z piosenkami mający inne litery oznaczeń partycji niż u mnie na kompie

(Johny) #2

Jeśli przeniesiesz utwory to trzeba zrobić nową playlistę,w playliście nie uwzględnia się zmian położenia plików,jeśli utwory będę miał przykładowo na C:\Muzyka,a przeniosę je na D:\Muza to playlista będzie miała dalej wpisy na C:\Muzyka,gdzie utworów już być nie musi,wtedy playlista wskazuje złą lokalizację położenia plików.

Kopiujesz pliki na komputer docelowy i na nim robisz nową playlistę

(system) #3

tak więc nie można np jakiegoś pliku otworzyć w notatniku i pozamieniać literek partycji ? bądź też nie istnieje żaden program do “przegenerowania” ścieżki docelowej plików ?

(Johny) #4

Jeśli masz playlistę w formacie tekstowym,to możesz otworzyć ją w notatniku i ręcznie pozmieniać lokalizację,ma to sens dla kilku plików,ale jeśli masz 100 plików,to na docelowym komputerze tworzysz pustą playlistę i do niej dodajesz pliki przez przeciągnięcie