WinAvi i txt do filmu

(massaro76) #1

Posiadam programik WinAvi.Kiedy chcę przerobić plik avi na dvd z napisami,to napisy sie wklejają ale nie z polską czcionką.Zmieniałem format txt na srt i jest tak samo.Po otwarciu w notatniku są z czcionką PL, a po wklejeniu w film...kicha. Program mam w wersji ENG.

(grand) #2

Artykuły: Konwersja AVI do DVD :arrow: klik (jest również artykuł dotyczący WinAvi Video Converter)

Update:

oraz artykuł jak poprawnie konwertować napisy między formatami (tu może tkwić problem z krzaczkami - złe kodowanie znaków) :arrow: klik

Dodam również od siebie, że w wypadku gdy mamy kłopot z napisami możemy stworzyć "fałszywy" plik *.avi za pomocą MakeAVIS, który jest częścią FFDShow (polecam ten zestaw filtrów zamiast wszelkich paczek kodeków) oraz malutkiej aplikacji o nazwie Avisynth i malutkiego pliczku VSFilter.dll Tak stworzony "fałszywy" plik *.avi można poddać do konwersji w dowolnym programie przerabiającym *.avi do DVD (również nie obsługującym napisów).

Opisik jak tego dokonać można znaleźć pod tym linkiem

Może wydać się on skomplikowany jednak po bliźszym zapoznaniu się z artykułem przygotowanie tego pliku zajmuje nie więcej jak kilka minut.

(massaro76) #3

Zrobiłem tak jak tam podano,wybrałem Europe Środkowa i nadal krzaczki...

(azazel666) #4

w WinAvi proponuje dodawać napisy przez FFDshow i normalnie napisy w formacie .txt zamiast .srt przez VobSub, wtedy nie ma żadnych problemów.