Windows 10, a dziwny ekran

Dzień dobry, przed chwilą doszło do dość niecodziennego zachowania się ekranu laptopa dell vostro 3450. Otóż nagle ekran przybrał taką postać :

http://images75.fotosik.pl/297/ba2fa0e04673afddmed.jpg

Ekran stracił kolor, pomarszczył się no i z boku wywaliło jakieś pixelowe menu. Nazywa to menu, gdyż w zależności od pozycji myszki na tym polu, odpowiednie pole się podświetla. To trochę tak, jakby włączał się panel boczny Windows 10, tylko jakiś niedorobiony. Dodam, że problem ustępował po chwili, a następnie znów się pojawiał, najczęściej przy ruszeniu myszką. ( myszka była ciągle na głównym ekranie, a nie na pozycji, gdzie wyświetla się panel boczny Windows 10 )

Instalowałeś jakieś aktualizacje? Od kiedy się tak zaczęło dziać? Cofnij zmiany (Start<Akcesoria<Narzędzia systemowe<Przywracanie systemu) do dnia w którym nic się nie działo.

Właśnie nie wiem, czy to płyta główna siada, czy co. Myślałem, że po zepsuciu się wtyku DVI rok temu, teraz przyszedł czas na ekran. Win 10 ciągle się aktualizuje, więc pewnie zastosuje się do Twojej rady. Tylko nie ma przywracania systemu w tych akcesoriach :open_mouth:

Główne tematy W10 to błędy i powikłania po aktualizacji. Jak nie to zrób formata i nie aktualizuj (przez 2 tygodnie) i zobaczysz czy będzie normalnie czy dalej tak samo. No chyba że format nie wchodzi w grę.

Format nie wchodzi w grę. Obecnie zachowuje się normalnie, chociaż kilkanaście minut wcześniej znowu szalał. Także wygląda na to, że jest to wina software’u. Myślę, że temat rozwiązano.

Takie jeszcze pytanie. Ty czasem nie używasz jakiś “bajerów”, bo widzę przeźroczystość a to W10 (firefox górna krawędź okna) albo mi się zdaje. A może to było przyczyną?

Zdjęcie jest małe, więc mogła Ci się tak wydawać. Ten “fakap” to sprawił, ale na razie nie ma już tego problemu. ( i nie, nie używam żadnych bajerów :slight_smile: ) Także wszystko wskazuje na konflikty wywołane W10.