Windows 10 - equalizer

Cześć,
Poszukuję prostego programu equalizera dla WIndows 10 - kilka suwaków zakresów i to wszystko. A może to zależne od sterowników układu dźwiękowego?

A tak konkretnie to do czego? W większości odtwarzaczy jest wbudowany, ale i tak się z tego nie korzysta zwykle, bo psuje dźwięk, a na poprawę np. głosu ludzkiego są znacznie lepsze sposoby.

Jak masz Realtek HD Audio, to jest aplikacja do zarzadzania i tam masz EQ, jakieś pogłosy, echa i zmianę tonacji:

Jaką masz wersję Realtek?

Był już tu na forum podobny temat, generalnie sprawa nie jest aż tak prosta, jakby się wydawało.
Ja mam to w sterownikach Realteka 6.0.1.7541 (2.79), jest też Equalizer APO, zresztą poczytaj:

https://forum.dobreprogramy.pl/t/poszukiwany-program-do-efektow-dzwiekowych/646688

1 polubienie

Nie wiem jaką masz płytę główną i czy wspiera to co ja mam, czyli nahimic

Niby darmowa:

ms-windows-store://pdp/?ProductId=9n36ppmp8s23

To zależy jaki masz sterownik w wersji HDA czy UAD.
Jeśli to pierwsze to użyj Equalizer APO.
Jak to drugie to musisz mieć sterownik odpowiedni pod producenta twojej płyty głównej i to on zarządza co jest w panelu sterowania ‘REALTEK AUDIO CONSOLE’ [w sklepie Microsoft]
Nie będę tłumaczył jak masz sprawdzić jakim masz sterownik - radź sobie - masz internet.
PS:
Bym znów nie wyszedł na diabła bo dzieci neo nie umieją w internet:
https://www.station-drivers.com/index.php/en/driverss/Drivers/Realtek/Audio/Realtek-High-Definiton-Audio-(HDA-UAD)/lang,en-gb/
Tu jest wszystko co potrzebujesz. Jak sobie nie poradzisz to widocznie komputery nie są dla ciebie i kup sobie Maka.

Bym znów nie wyszedł na diabła bo dzieci neo nie umieją w internet:

Ale to do mnie czy do bachus (on chyba jest koło 40, więc nie „neo” i tytuł „Ekspert” koło nicka nie pasuje też to do etykietki „neo”).

U mnie to „Nahimic” raczej nie ma prawa działać z racji intel i3 generacji (twórcy niby zalecają posiadaniem 8/9 generacji i najlepiej płyty głównej MSI/Gigabyte(np. Aorus)) i tego, że mnie nie przeszkadza sterownik generyczny, bo raczej Conexant HD na tym z 2012 nie ruszy.

Ja raczej dziecko zimy stulecia, bo rodzicom się nudziło. Z kartami dźwiękowymi ‘walczyłem’ ostatnio z SB AWE32 na ISA, od tego czasu mam zintegrowaną, oraz zewnątrzą od SB (SB1300 od Recon 3D Omega), gdzie mam wszystko wbudowane.

Ja nie mam problemu u siebie z tym, nie używam, staram się bratu coś zdalnie pogrzebać bo uparł się na equalizer.