Windows 10 instalacja

(H3M3) #1

Panowie mam taki problem usunąłem za pomocą diskpart wszystkie dane z dysku i chciałem uruchomić instalacje windows 10 lecz podczas rozruchu komputera wyskakuje “reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and Press a key” jest jakaś rada żeby jednak uruchomić instalacje?

(JNJN) #2

A z czego uruchamiasz instalację? płyta, pendrive?

Jak chcesz z recovery z dysku, a usunąłeś , to nie ma.

(H3M3) #3

Z pendrive i chciałem czysty system na czystym dysku

(JNJN) #4

Masz przy starcie klawisz funkcyjny wyboru napędów F11 lub F12 i wybierz pendrive.

O ile pendrive z systemem OK.

(H3M3) #5

Pendrive jest ok bios wykrywa go ale po wyborze właśnie wyskakuje to co wyzej napisałem wszystko było okej zanim nie wyczyscilem dysku

(JNJN) #6

No to wygląda na źle zrobiony pendrive z systemem.

Zastosuj inny pendrive i jeszcze raz zrób system.

lub zastosuj płytę DVD z systemem.

(Pangrys) #7

A jak niby można zrobić zły pendrive z W10 ?? Wystarczy skopiować zawartość płyty na pena a potem tylko wybrać bootowanie z USB.

(JNJN) #8

Widać można? nie wystarczy przekopiować, jeszcze musi być bootowalny.

(Pangrys) #9

Hmm … od lat tak instaluję Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 i Windows 10 i nigdy nie robiłem go bootowalnego.
Czasem instalowałem tak Windows ze pena dopiero wyciągniętego z pudełka. Jedyne co robiłem to formatowałem na NTFS.

Nie wiedziałem, że robię źle :stuck_out_tongue:

(H3M3) #10

Pendrive miałem bootowalny i przed wyczyszczenie dysku mogłem instalować normalnie.Sytuacja się zmieniła kiedy zrobiłem clean w diskpart

(JNJN) #11

Nie, po prostu Ty robisz dobrze…, a inni źle,no.

Oczywiście nie upieram się przy tym, że tak się nie da?

(JNJN) #12

Jeśli instalka OK powinna ruszyć nie zależnie od dysku? - może nie wykryć dysku, ale powinna wystartować - spróbuj z płytą DVD.