Windows 10 instalacja

Panowie mam taki problem usunąłem za pomocą diskpart wszystkie dane z dysku i chciałem uruchomić instalacje windows 10 lecz podczas rozruchu komputera wyskakuje “reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and Press a key” jest jakaś rada żeby jednak uruchomić instalacje?

A z czego uruchamiasz instalację? płyta, pendrive?

Jak chcesz z recovery z dysku, a usunąłeś , to nie ma.

Z pendrive i chciałem czysty system na czystym dysku

Masz przy starcie klawisz funkcyjny wyboru napędów F11 lub F12 i wybierz pendrive.

O ile pendrive z systemem OK.

Pendrive jest ok bios wykrywa go ale po wyborze właśnie wyskakuje to co wyzej napisałem wszystko było okej zanim nie wyczyscilem dysku

No to wygląda na źle zrobiony pendrive z systemem.

Zastosuj inny pendrive i jeszcze raz zrób system.

lub zastosuj płytę DVD z systemem.

A jak niby można zrobić zły pendrive z W10 ?? Wystarczy skopiować zawartość płyty na pena a potem tylko wybrać bootowanie z USB.

Widać można? nie wystarczy przekopiować, jeszcze musi być bootowalny.

Hmm … od lat tak instaluję Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 i Windows 10 i nigdy nie robiłem go bootowalnego.
Czasem instalowałem tak Windows ze pena dopiero wyciągniętego z pudełka. Jedyne co robiłem to formatowałem na NTFS.

Nie wiedziałem, że robię źle :stuck_out_tongue:

Pendrive miałem bootowalny i przed wyczyszczenie dysku mogłem instalować normalnie.Sytuacja się zmieniła kiedy zrobiłem clean w diskpart

Nie, po prostu Ty robisz dobrze…, a inni źle,no.

Oczywiście nie upieram się przy tym, że tak się nie da?

Jeśli instalka OK powinna ruszyć nie zależnie od dysku? - może nie wykryć dysku, ale powinna wystartować - spróbuj z płytą DVD.