Windows 10 nie zamyka się, programy przestają reagować

Nie zdążyłem już wczoraj i zostawiłem skanowanie na noc. Antywirus znalazł jeszcze kilka zagrożeń:
wyniki.txt (3,4 KB)
a tutaj logi z FRST:
Addition.txt (24,0 KB)
FRST.txt (41,9 KB)
Shortcut.txt (26,6 KB)
Pozdrawiam

Nie wiem co wynika z tego co wysłałem ale wiem, że laptop po prostu nie chciał się zamknąć nieważne ile by to nie trwało. Może traktował to jako zamknięcie gdy wyłączałem go od prądu, bo nawet jak się udało go zamknąć tak jak opisywałem, tj zaraz po uruchomieniu to nie trwało to aż 8 minut.

To co napisałem. Usługa która nieznacznie opóżniała zamykanie systemu to usługa zasady diagnostyki.
Diagnostyka 2021-11-22 095213

Plus wydłuzone zamykanie systemu w dniu 12 listopada wynoszace ponad 8 min. gdzie brak info dlaczego. Tu pomocne było by zajrzenie do Histori niezawodności, klikniecie Wyświetl wszystkie raporty, wybranie tego z 12. 11 i podwójny klik na nim. Wyswietlą sie szczegóły raportu.
Pamietaj ze nikt nie siedzi na twoim sprzęcie a jedynie bazuje na danych które ty dostarczasz.
P.S. Jak skończysz leczenie infekcji to usuń wszystkie punkty przywracania bo zawierają dane zainfekowanego systemu.

Dziękuję za logi

ESET nie znalazł poważnych zagrożeń
Logi FRST czyste

System, z tego co piszesz, uruchamia i zamyka się poprawnie

Zwrócę jeszcze uwagę na nieaktualny BIOS
o ile dobrze rozpoznałem model laptopa
Dynabook Satellite L750D/L755D

Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem. Wystarczy jeden :wink:
obraz

Ewentualnie kontynuuj temat, aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania :wink:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz
stopa

2 polubienia

@klos_p Usuń z Chrome rozszerzenie Safe Torrent Scanner. Znajdziesz je w „chrome://extensions”.
Skryptem usuniemy pozostałości jakie zostały po czyszczeniu (m.in. IObit).

Uruchom FRST, wciśnij kombinację klawiszy ctrl + y. Otworzy się notatnik, do którego wklej zawartość skryptu. Zamknij i zapisz. W FRST kliknij „napraw”. → https://pastebin.com/raw/gqj9MnVx

1 polubienie

Witam
Laptop to Toshiba Satelite L750D posiada wersję BIOSa 1.8, a mi się udało znaleźć takie coś:

Nie jestem pewien czy to to. Mam dodatkowo następujące pytania:
Czy dysk twardy funkcjonuje jeszcze prawidłowo?
Dlaczego nawet po formacie problem z zamykaniem nie zniknął?
Co z usługą Bluetooth? Jest ewidentnie uszkodzona, gdyż tak jak wcześniej wspominałem komputer restartował się po wybudzeniu z uśpienia, gdy go wcześniej wyłączyłem. Podłączenie się za jego pomocą z urządzeniami również odbywa się „losowo”, raz zadziała, innym razem krzyczy, że urządzenie nie jest gotowe.

Pozdrawiam serdecznie

Proponuję szukać BIOS na stronie firmowej Laptopa Dynabook

Musisz wpisać dokładny model laptopa, jest na naklejce od spodu (najczęściej)
Zaczyna się od PSK

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Usunąłem Safe Torrent Scanner. Wkleiłem skrypt, który mi wysłałeś. Spróbowałem przeskanować jeszcze raz komputer FRTS, zaciął się, po czym spróbowałem go uruchomić ponownie i nie chciał się zamknąć :ok_man: Po wyłączeniu go z prądu uruchomiłem FRST ponownie:
Addition.txt (53,1 KB)
FRST.txt (40,8 KB)
Shortcut.txt (25,9 KB)
a następnie wykonałem Twoje polecenia:
CBS.log (59,8 KB)

Nie jestem pewien czy dobrze trafiłem ale doszedłem do takiego czegoś:

Robiła sie instalacja aktualizacji czegoś i wystapił bład.
Dism w porzadku, Sfc znalazło i naprawiło. Jak naprawiło to w cbs log nic nie będzie poza info ze naprawiło. No i nie to sie wstawia.
W wierszu poleceń (administrator) wpisuje się to:

findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfc.txt"
P.S. Dostałes fixa od @ThetaETX to wstaw fixlog. Bez tego nie będzie wiedział jak zaszło to co napisał.

Wpisałem to co podałeś (jako administrator) ale pojawił się pusty dokument tekstowy na pulpicie. Podsyłam fixa:
Fixlog.txt (5,2 KB)

  1. Trochę to dziwne jeśli chodzi o to polecenie