Windows 10 po aktualizacji nie wyszukuje sluchawek

Jest CD/DVD, USB i cos na I… 2.2 albo 2.0

To dysku twardego raczej nie widać w BIOSie. W takim razie przynajmniej ustaw BIOS standardowo (default). Odpowiednią pozycję powinieneś znaleźć. Jeśli nie, podaj firmę i model płyty głównej komputera.

Czyli do ustawień domyślnych przywrócić?

Tak, BIOS tak. Będzie jednoznaczny i powinien wykryć twardy dysk. Dysk twardy musi być widoczny w BIOSie! To warunek podstawowy.

A gdzie po kolei wejść, aby to zrobić?

Prosiłem o firmę i model płyty głównej, jeśli to komputer stacjonarny! Na pamięć, to prawdopodobnie ostatnia zakładka w BIOSie, pn. Exit.

Nie wiem, teraz Ci nie sprawdze. Ale od podłączenia tego dysku twardego cos chyba w nim sekwencjonalnie stuka 1 rytmem co 2s
Model był podawany chyba wyżej
Zresetowalem, Nie jest widoczny. To 3 to infinity 2.2

Jeśli stuka, to może być niedobrze! Modelu płyty głównej nigdzie nie widzę.

No jak mam Ci go sprawdzic…

Najlepiej otworzyć lewą stronę pudła i spisać oznaczenia z samej płyty. Po prostu potrzebna jest instrukcja tej płyty głównej, stąd konieczność poznania jej firmy i modelu. W instrukcji będzie opisane dokładne postępowanie w BIOSie. Pobrać z sieci i poczytać.
Jeśli nie ujrzysz dysku w BIOSie, to albo dysk jest uszkodzony bądź jego zasilanie, podłączenie, kontroler itp.

Podłączenia ma dobre.
To jest 760g-p43
Tak, to stuka z dysku
Podlaczylem stary dysk twardy wszystko smiga
Proszę, pomóż

Sorry za zwłokę! Kolacja! Tak więc jest to płyta główna MSI 760G-P43 (FX). Wejście do BIOSu podczas startu komputera przez cykliczne pukanie w klawisz Delete. Tam na głównej stronie podświetl strzałkami pozycję Load Optymized Default > Enter i zatwierdź wybór (chyba Y) > OK > i restart komputera. Ponownie podczas startu wejdź do BIOSu i teraz w pozycji Advanced BIOS Features > Enter powinieneś odnaleźć listę napędów, m.in. dysk twardy. Tu nie mogę już być precyzyjny odnośnie tej pozycji, bo instrukcja tego nie opisuje. Powtarzam jeszcze raz, warunkiem zainstalowania systemu jest aby był on widoczny w BIOSie. Jeśli tak nie jest, pisałem wyżej co może być przyczyną, tym bardziej, że stary dysk działa. Miałem raz do czynienia ze “stukaniem” w dysku. Okazał się uszkodzony, ale nie zapeszam.



2.2TB Infinity to funkcja umożliwiająca rozruch komputera z dysków twardych większych niż 2,2 TB. Ty chyba takiego nie masz(?), więc ta funkcja nie musi być włączona u Ciebie (może być Disabled). Natomiast w pozycji 1-st Boot Device, po jej rozwinięciu, powinieneś widzieć twardy dysk zamontowany do komputera, ale chyba go tam nie zobaczysz, ponieważ na liście napędów (ostatnia fotka) widać jedynie napęd CD/DVD. Dysku twardego nie ma!

Jutro dysk odsylam. Przysla mi z doplata 1 tb, bo kupilem 500 gb :smiley:
Ale nie zmienia to faktu, ze dysk jest uszkodzony.

Fakt!