Windows 10 wasze odczucia


#1

Cześć.

Obecnie do codziennej pracy używam W7x64. Zastanawiam się nad zainstalowaniem W10. Jak wiadomo, mamy już język Polski dostępny. Czy wszystko zostało przetłumaczone na nasz ojczysty język? Są jakieś problemy typu nie można zainstalować aplikacji, bądź zawieszanie się systemu, lub BlueScreen? Jest już dostępna przeglądarka Spartan? Jakie są wasze odczucia z pracy na Windows 10? Nadaje się do codziennego przeglądania internetu, czasami włączyć jakąś grę? Nie chce instalować W10 na wirtualnej maszynie, gdyż system na maszynie chodzi topornie. 


(Pablo79) #2

Windows 10 jest na razie w w fazie testów. Ostatnia kompilacja 9926 wydana w styczniu to wciąż kompilacja testowa a nie finalna, więc do codziennej pracy to raczej zalecał bym ci pozostanie przy systemie Windows 7. W tej kompilacji nie ma jeszcze dostępnej przeglądarki Spartan.


(baciany) #3

Używam Windows 10 build 9926 od kiedy tylko wyszedł i wstępnie jestem zadowolony chociaż miałem problemy ze sterownikami to jakoś z nimi sobie poradziłem. Niby jest po polsku ale nowy system wyszukiwania nadal po Angielsku “Search the web and Windos” :]


(Karol Stadkiewicz) #4

Widziałem te nowośc i jakos wrażenia na mnie ne zrobiła. Uzywam 7 i jestem z niego bardzo zadowolony i dlatego z pewnościa po tym co widziałem nie przesiąde sie :wink: Ale zalezy kto co lubi :wink:


(bart86) #5

ze stabilnego systemu jakim jest W7 przesiadać się na system w jakiejś wersji beta to strzał w stopę, brak sterowników ten system eliminuje, nie wszystkie urządzenia muszą poprawnie działać a w grach pewnie bedzie spadek wydajności


(Krasnal666) #6

Używam 10 trochę z przypadku i trochę z lenistwa. Wysypała mi się 7-ka, a miałem zainstalowaną 10 na innym HDD do testów i nieruszaną ze 2 miesiące (pierwsza publiczna edycja). Z systemu korzystam na co dzień od połowy grudnia. Jest przyjemny i nawet jako testowy mniej niedorobiony od 8/8.1. Ma kilka wad: nie zapamiętuje wszystkich ustawień paska zadań i czasem zwalnia (jakby się zastanawiał czy wykonać polecenie :wink: ). Wyeliminowałem to przenosząc system acronisem na ssd. Czasem tylko best player się przymuli na 3o sekund odpalając film. Ze sterownikami problem miałem tylko z kartą sieciową. Zamiast microsoftowych, zainstalowałem sterowniki intela i jest ok. Gram w farcry 4 na ustawieniach ultra i nie zauważyłem żadnych problemów.

Edit:

Cały dodatkowy soft zainstalowałem taki sam jak na 7. Obawiałem się tylko proficada, który jest kapryśny sam w sobie, ale o dziwo lepiej się zachowuje na 10.