Windows 10 - wolna praca

Witam, ostatnimi czasy zaczął mi zamulać trochę komp a szczególnie przeglądarki. Jeszcze jakiś syf mi się wbił do wyszukiwania jak brat siedział na kompie. Używałem AdwCleaner, całego kombajnu malwarebytes nie wiele to dało. Oczywiście CCleaner co jakiś czas, używam więc w miarę śmieci nie ma. Dodam, że sam system Windows 10 stoi niecałe 3 miechy bo był formatowany dysk. Możliwe, że te lagi mogę mieć od dysku bo jednak SSD nie mam i ten HDD może już się zwija choć niby na szybkim stanie pokazuje mi jego stan EXCELLENT na jakimś programie od HDD.

Nie wiem co teraz się umieszcza na tym forum bo dawno tu byłem, kiedyś były logi z OTL itd. teraz nie wiem co mam wstawić.

EDIT: Zapomniałem, też dodać że na przeglądarce chrome jak i firefox lagują się skrypty i niektóre strony zmula straszliwie, pierwszy raz coś takiego mam.

:arrow_down:


:arrow_down:

Zrób screen stanu dysku z aplikacji HD Tune Pro zakładka Health http://www.hdtune.com/download.html + screen smart dysku z najnowszej Aida64, zakładka magazyn i smart https://www.aida64.com/downloads

Przepraszamy, nowi użytkownicy mogą dodać tylko jeden link we wpisie. WTH? Mam konto od 2011 roku, a mam błąd, że jestem nowym użytkownikiem. Dlatego dodaję linka do mojego pastebina tam będą wklejki z FRST i ze Smart AIDA raport.

Mojpastebin
HEALTH screen

Dysk wygląda OK


Na komputerze fałszywe oprogramowanie:

(Elex do Brasil Participações Ltda) C:\Program Files (x86)\Elex-tech\YAC\iSafeTray.exe
C:\Program Files (x86)\Doeye\Application\chrome.exe <=== Fłaszywe chrome

I jakieś resztki adware w Internet Explorer / Edge / Chrome po hxxp://www.ourluckysites.com i w Firefox dziwna strona co teraz zwraca błąd 404.
Jest też AlphaGo:

AlphaGo (HKLM-x32\...\{118B6258-BF13-47C9-8D46-B2A349196B5D}) (Version: 1.0.0 - Default Company Name) <==== UWAGA

Bigfarm:

ShortcutWithArgument: C:\Users\JANEK-PC\Desktop\BigFarm.lnk -> C:\Program Files (x86)\Firefox\Firefox.exe (Mozilla Corporation) -> hxxp://bigfarm.goodgamestudios.com/?w=239064

Ok ale co mam w takim razie zrobić i jak to pokasować?

  • Odinstalować YAC, Alpha Go, inne programy z ostatnich 30 dni jakich nie pamiętasz i po sprawdzeniu w Google wydają ci się podejrzane (nie używaj proponowanych metod usuwania jakie znajdziesz przy okazji - mogą spowodować że zainstalujesz np. SpyHunter i będzie to wpadnięcie z deszcu pod rynnę).

  • Potem pobrać i uruchomić AdwCleaner, zrobić skanowanie, jak jesteś w stanie przejżeć czy nie usunie ci czegoś przypadkiem źle (wtedy odznacz element na liście) i kliknąć czyść.

  • Potem zrobić skan przez MBAM i usunąć to co wykryje (po przejżeniu czy nie usunie czegoś źle wykrytego jako zagrożenie.

  • I na koniec skan Zemana AntiMalware Portable.

Najlepiej jakby po tym dać raporty z usuwania z tych programów + nowe raporty z FRST (stare będą nieaktualne).


###Jak możesz poczekać 1 dzień to pewnie dostaniesz jutro od Atisa lub Acorusa instrukcje co odinstalować, skrypt do FRST i informacje czy trzeba skanować czymś jeszcze np. AdwCleaner.

No to nie wiele mi pomogłeś. Zanim napisałem tego posta. Adwcleara używałem jak i MBAM i jeszcze jakiś AntiMarwale nazwy nie pamiętam i nie pomogło właśnie.

OK to zrób nowy raport z frst i w poście poproś o przejrzenie go w/w. osoby (możesz zastować oznaczenie ‘@’ - @nick).