Windows 13 GB - trzeba odchudzić

Witam.

Po zainstalowaniu Windowsa mam 7 GB zajętości dysku. Po doinstalowaniu SP1 oraz SP odnośnie Visual Studio i MS SQL Server 2005 to juz mam 13 GB. Podejrzewam że podczas instalacji SP zachowuje na wszelki wypadek Windows stare pliki. Teraz tylko - działa mi wszystko ok ale chciałbym go trochę odchudzić. Ma ktoś jakiś pomysł?

Poczytaj sobie: viewtopic.php?t=76580

r_jaro jak masz viste to normalka ze będzie dużo zajmować z sp1 bo to jest duży system :wink: :wink: :smiley:

adam749 - Dlaczego nie podałeś dodatkowo linka do optymalizacji Linuxa - Jeżeli piszesz tylko po to aby pisać to napisz książkę (też nie na temat).

Poco na Linuxa, jak on ma Viste, a ja podałem poradnik pod XP, bo są tam podobne foldery tymczasowe itp…

Poza tym temat nie jest o Linuxach.

Prawdę mówiąc i pisząc to z odchudzeniem XP nie było problemu bo sam xp nie wiele ważył:) A struktura katalogów jest w Viscie nieco inna i trzeba wiedzieć co, gdzie usunąć.

Te foldery do podam można usunąć:

  • C:\WINDOWS\SoftwareDistribution

  • C:\Windows\Temp

r_jaro , 1- oczyczszanie dysku,2 jeżeli tego nie zrobiłeś- odpal konsole z prawami admina(ppm na cmd>uruchom jako admin) wpisz

vssadmin resize shadowstorage /on=C: /for=C: /maxsize=2GB

nacisnij ENTER ,-tu gdzie 2GB ustawisz ile uwarzasz,300MB minimum,2,3GB to jest dobrze,ściągnij program

TuneUp Utilities

spolszczenie

nie usuwaj System Restore,Windows Update backups,Windows

zawsze to troche.

No nie wiem,ja nie radzę ich usuwać,ewentualnie można usunąć zawartość folderów-choć ze Software Distribution-też bym uważal,kiedyś zmieniałem nazwę folderru i potym nie wyświetlało mi zainstalowanych aktualizacji-nie wiem czy nie będzie też tak jak się usunie zawartość folderu.