Windows 2000 - brak połączenia sieciowego

Witam.

Dostałem do reanimacji dość komputer z Windowsem 2000. Wszystko już ładnie chodzi, tylko pojawił się problem z siecią. Włożyłem kartę sieciową i próbuję połączyć się z siecią - niestety, nic z tego nie wychodzi. Na zrzucie widać zainstalowane/włączone usługi - czy czegoś tam nie brakuje?

Co do połączenia - to wyskakuje informacja że kabel sieciowy jest podłączony, jednak nie są pobierane ustawienia z routera (dhcp). Karta dostaje adres IP z puli wewnętrznej, czy jak to się tam nazywa. Po wklepaniu ustawień “z palca”, dalej nic się nie dzieje, nie mogę nawet spingować routera. We właściwościach połączenia widać że pakiety są wysyłane, ale odebranych jest 0.

Proszę specjalistów o pomoc.

image_id: 2750

Tak na mój gust: brak Klienta Sieci Microsoft Networks. Coś mi tam świta jeszcze o problemach ze sterownikami Realteka po W2k - ale … to było tak dawno … :smiley:

Jeśli jest tam zainstalowany ESET Smart Security, to pomóc może tymczasowe wyłączenie zapory osobistej …

Na chwilę obecną nie ma tam jeszcze zainstalowanego żadnego antywirusa ani zapory.

Sam sprzęt, kable i cała reszta jest ok. W tej chwili piszę z tego komputera z odpalonym Linuksem livecd.

W Windowsie, przy próbie zresetowania połączenia (ipconfig /renew) otrzymuję komunikat:

Podczas odnawiania karty Połączenie lokalne wystąpił następujący błąd: Serwer DHCP jest nieosiągalny.

Problem rozwiązany.Jak? Nie mam pojęcia. Po dwóch dniach walki nagle samo z siebie zaczęło działać.