Windows 2000 - kilka pytań

(Jason X) #1

Mam klika pytań dotyczących konfiguracji Win 2K:

1. Jak wyłączyć okienko logowania przy starcie sytemu? Chodzi o to, żeby od razu pokazywał się pulpit bez konieczności logowania - nawet automatycznego.

2. Czy istnieje jakiś program, który zastąpi brakujący w systemie MSCONFIG, żeby zarządzać autostartem?

3. Czy da się ten system zainstalować niestandardowo tak jak ME (z wybraniem, które komponenty zainstalować, a które nie)?

4. Dlaczego, gdy jak otwieram folder Menu Start (prawy przycisk myszki na Menu Start->Otwórz->Programy) nie widać wszystkich skrotów tylko niektóre? Gdy otwieram normalnie przez rozwinięcie paska Menu Start widać wszystko. Wiem, że ma to coś wspólnego z kontami użytkowników, ale nie wiem jak to zmienić!

(Gutek) #2

Odpowiem na 2 pytanie - http://www2.whidbey.com/djdenham/Msconfig.htm

(Mancunian) #3

Starter 5.6.1.45.

(Gutek) #4

a co ja dałem wyżej - msconfig :mrgreen:

(Amd Fan) #5

ktory system jest mniej zasobo-zerny XP czy 2000? ktory jest stabilniejszy i bezpieczniejszy?

(Gutek) #6

Zawsze sie przyjmuje że im nowszy tym lepszy - XP

(Gk88) #7

pierwsze pytanie:

moj komputer -> panel sterowania -> użytkownicy i hasła

i tam odznaczasz opcje "aby używać tego komputera użytkownik musi wprowadzac nazwe użytkownika i hasło"

czwarte pytanie:

u mnei też tak jest :shock: ale siedzie teraz na koncie administratora.. .wiec to chyba nie ma zwiazku z kontaki uzytkownikow...

odpowiedz na pytanie AMD_Fan :

bezpieczenstwo - XP (SP2 + łatki)

zasobożerność - 2000

stabilność - 2000 (to zalezy jakiego masz kompa - jak rakieta to miedzy XP i 2000 nie ma roznicy... jak wolniejszy - 2k wygrywa)

(Jason X) #8

A co z niestandardową instalacją? Da się to jakoś wykonać jak w systemach z rodziny 9x albo odinstalować nieużywane aplikacje Windows 2000?

(iGreq) #9

Panel sterowania==>dodaj usuń programy==> Dodaj usuń składniki systemu windows lub zmień lub usuń programy

(Gk88) #10

a ja wchodze do panelu sterowania... i wybieram dodaj/usun programy... i ZONK!! wyskakuje mi błąd - o taki:

blad4mw.th.jpg

a jeszcze przedwczoraj chodzilo elegancko...

a z tego co pamietam to w win2k w zakladce ze składnikami windowsa... są TYLKO narzedzia do obslugi sieci...

(Paluch Ti) #11

no własnie! a ja chciałbym sobie doinstalować np gry lub IE i tam tego nie ma:(