Windows 2000 nie wykrywa mi dwurdzeniowego procesora

Właśnie wymieniłem stary procesor (AMD Athlon 1,5 Ghz) na Intel Core 1,7 Ghz, 1,7 Ghz i problem mój polega na tym, że Windows 2000 Professional z SP 4 nie chce wykryć mi tego dwurdzeniowego - widzi tylko te pierwsze 1,7 Ghz a to drugie jakby gdzieś znika. Co robić?

A czy ten Windows obsługuje procesory dwurdzeniowe?

Z tego co mi się o uszy obiło to nie

Z tego co ja pamiętam to obsługuje.

Neokid wejdź w msconfig i tam bd opcja “numproc” i zmień na 2 - może to podziała. Jak nie to kup XP albo Linuxa - jest darmowy.

To może mi powiecie co robić? Bo już sam nie wiem, na drugim kompie mam Windows XP Media Center, tam właśnie dałem swój stary procesor (AMD Athlon 1,5 Ghz), wcześniej na tym z XP MC miałem procesor AMD Duron 900 Mhz, myślicie że warto spróbować włożyć tego dwurdzeniowego w tego kompa z MC? Tylko, że płyta główna dość stara bo z 2003 roku NVIDI. A co do Win 2000: na tym kompie mam procesor Intel Core 2x 1,7 Ghz, 256 MB RAM i Geforce 6 6600 (wcześniej miałem Geforce 3 3 Ti 200).

Software Do technically enforced processor limits support multicore and hyperthreaded processors?

Windows XP Home Edition Yes

Windows XP Media Center Edition Yes

Windows XP Professional Yes

Windows XP Tablet PC Edition Yes

Windows 2000 Server, Standard Edition No

Windows 2000 Server, Advanced Edition N/A

Windows Server 2003, Standard Edition Yes

Windows Server 2003, Enterprise Edition Yes

Win 2000 nie obsługuje procesorów dwurdzeniowych

No dobra, ale co zrobić? Spr. w tamtym z XP MC czy zadziała mi dwurdzeniówa?

Neokid ,

nie możesz przełożyć procesora Intel Core 1,7 Ghz do płyty w której siedzi AMD Duron 900 Mhz / AMD Athlon 1,5 Ghz ,bo to zupełnie inne wejścia. Chyba że masz na myśli instalację WinXP MC na nowo na kompie z Intel Core 1,7.

A tu dodatkowe info (może pomoże):

:arrow: Jak dodać obsługę wielu procesorów w systemie Windows 2000

:arrow: Windows 2000 FAQ

Cytat z 2giego linku:

Pozdrawiam,

Rafał

A czy instalacja Win XP MC pomoże? Mam ten system na licencji BOX i na tym kompie z procesorem Intel Core 2x 1,7 Ghz mam karte graficzną ATI Radeon R520 i mam 512 MB RAM DDR 2

Windows 2000 obsługuje dwa oddzielne procesory, ale nie dwurdzieniowe. Jakim cudem włożyłeś intela dwurdzieniowego i socket dla amd?

W dniu 09.07.2008 , o godzinie 11:37 został dopisany post przez mati75

Windows 2000 obsługuje dwa oddzielne procesory, ale nie dwurdzieniowe. Jakim cudem włożyłeś intela dwurdzieniowego i socket dla amd?

Temat --> kosz, zainstalowałem XP MC i działa