Windows 2000 serwer i problem z domeną


(Mi1sio2) #1

Witam. Mój problem dotyczy systemu Windows 2000 serwer a wszczególności brak możliwości dopisania i dostępu do domeny na serwerze. Komputer (końcówka) loguje się tylko przy odłączonym kablu sieciowym (komunikat: brak domeny lub błędna nazwa użtkownik) i czasami znika użytkownik z sieci. Po zalogowaniu sieć jest widoczna na kompie.

Z moich informacji wynika że jest zawirusowany i istnieje możliwość usunięcia tylko programem antywirusowym z pod DOSu. Obecnie "pilnuje" Kaspersky, który nic nie wykrył. Proszę o radę i sposób usunięcia kłopotu. Podłaczanie kompów do domeny odbywa się zgodnie z regułami.


(fiesta) #2

A jest poprawna ??


(Mi1sio2) #3

Tak domena jest poprawna. Dodam że kłopot jest tylko z nowym komputerem jak i użytkownikiem. ... było dobrze dwa dni potem się stało to co się stało


(fiesta) #4

Dołącz komputer i użytkownika do domeny.

Jak nie poskutkuje, odłącz działający poprawnie w sieci komputer i zmień nazwę komputera (tego nie działającego) na taką jaką ma ten odłączony kompter i sprawdź czy sytuacja sie powtarza.

Czy komputer widać jako członka usługi Active directory ??


(Mi1sio2) #5

Witam. Zrobiłemtak jak npisał "fiesta" i niestety komputer też nie chce się zalogować. Na serwerze w dzienniku zdarzeń mam bardzo dużo komunikatów o braku "łączności" z komputerem wcześniej dołączonym chociaż połączenie jest.