Windows 2003, Active Directory i DNS


(Pyc303) #1

Problem 1:

W momencie logowania zdalnego (pulpitu zdalnego) na serwer z dowolnego komputera (nie z serwera) w domenie Windows 2003, pojawia się komunikat, że "LOKALNE ZASADY TEGO SYSTEMU UNIEMOŻLIWIAJĄ ZALOGOWANIE". W zasadzie "ZEZWALAJ NA LOGOWANIE LOKALNE" (dotyczy kontrolera domeny a nie całej domeny) umieściłem w.w grupę, ale to nic nie dało; oczywiście grupa ta ma też uprawnienia do pulpitu zdalnego (grupa - UŻYTKOWNICY PULPITU ZDALNEGO) (pulpit zdalny oczywiście jest włączony). I teraz nie wiem, co się dzieje. Jaka może być przyczyna takiego zachowania?

Problem 2:

Po zainstalowaniu AD oraz DNS, w przeglądarkach klientów po wpisaniu adresu w postaci "http://..." nieregularnie nie pojawia się nic, a poza tym trzeba długo czekać, aż serwer znajdzie stronę - SERWER (KONTROLER DOMENY) JEST KOMPUTEREM, KTÓRY JEST JUŻ WPIĘTY W SIEĆ I POSIADA ADRES PRYWANTY. ADRES IP KARTY SIECIOWEJ WYNOSI 192.168.13.120. NATOMIAST Z DRUGIEJ KARTY WYCHODZI SYGNAŁ NA SWITCHA W NASZEJ PRACOWNI SZKOLNEJ, I JEJ ADRES WYNOSI 192.168.0.1 - CZYLI TWORZYMY DRUGĄ PODSIEĆ. GŁÓWNY ROUTER JEST LINUKSEM. Co może być przyczyną w.w problemu?


(Krogulec) #2

Nasze forum nie skupia wielu tak zaawansowanych technicznie czytelników znających np. problematykę Active Directory. Na pomoc więc może Ci przyjść trochę poczekać :?

Polecam jednak najlepszy serwis o Windows Server 2003 - http://windows2003.pl. Znajdziesz tam szereg porad oraz m.in. forum na którym z pewnością będzie więcej osób "biegłych w temacie" :wink:

Możesz także zerknąć na http://infojama.pl i tamtejsze forum.

Powodzenia.


(Czaszi) #3

Jezeli chodzi o problem 1 to czy moglbys dokladnie opisac jaka grupe dokladnie dopisujesz do logowania lokalnego (w win moze byc wymagane dopisanie konkretnego uzytkownika z konkretnej grupy np. Nazwa - USER grupa - Administrator)

Co do problemu drugiego radzil bym sie rozejrzec w ustawienach DNS'a.

Byc moze jest tak ze gdy postawiles DNS'a a nie wpisales mu zadnych odnosnikow do stron(nazwa+ip) lub nie polaczyles go z zadnym innym serverem DNSowym(pobieranie informacji o stronach) twoj DNS moze nie wiedziec jak przetlumaczyc nazwe hosta (np onet.pl) na adres ip (213.180.130.200).

Proponuje puscic pinga na nazwe DNSowa - onet.pl(z jakiegos komputera przechodzacego przez server DNS) i zobaczyc czy ten ping zostanie przetworzony na adres ip(czy ping pojdzie)