Windows 2003 problem z Windows Installer

Mam nastepujacy problem: podczas instalacji niektórych programów wyświetla się okienko

“Nie można uzyskać dostępu do usługi Instalatora Windows. Może się to zdarzyć jeżeli system pracuje w trybie awaryjnym lub Instalator nie jest poprawnie zainstalowany skontaktuj się …”

Jeszcze kilka godzin temu pojawiał się taki sam komunikat poprzedzony “Error 1719”.

Mam zainstalowany Windows 2003 z SP1,

Zainstalowałem już chyba wszystkie mmożliwe poprawki a nawet poprawke do poprawki, którą opublikował microsoft.

Z kolei inny program przy próbie instalacji pokazuje

“1607. Unable to install InstallShield Scripting runtime”

Przeczytałem chyba wszystko co w sieci na ten temat jest.

Chociaz mam nadzieje ze nie wszystko bo to oznacza ze jest jeszcze nadzieja dla windowsa.

Czy ma ktos jakies pomysły jak sobie z tym poradzić

Czyli rozumiem, że pobrałeś wszystkie łaty z WU?

Jeśli nie, to dla pewności wejdź na http://www.windowsupdate.com i pobierz wszystko.

Czy to błędy jednostkowe, tylko z nimi (instalkami niektórymi) tak się dzieje? Może pomoże ponowne ściągnięcie lub zmiana rozszerzenia na .exe?

Wszystkie łaty zainstalowałem chociaż microsoft nie przyłożył się do ich sensownej numeracji. Wraz z SP1 dostarczony jest Windows Instaler w ver 3, jest łata poprawiając z oznaczeniem 3,1 a nastepnie łata do łaty z oznaczeniem 3,1 v2; … wszystko instalowałem.

Dzieje się tak rzeczywiscie z niektórymi programami np:

Word Viewer, Daemon Tools, Partition Magic Trial 8… i to są exe’ki.