Windows 64 bit instalacja programów?

witam ,może ktoś mi podpowiedzieć jak to jest jeśli kupiłem laptopa z systemem windows 7 home 64 bit, to czy można na nim normalnie instalować programy pobrane z portalu czy programu tylko w wersji 64 bitowej, chodzi mi głownie o office, chrome, gg, nero i takie tam? jak to z tym jest?

Te które są dostępne w wersji 64 bit instalujesz w w tej wersji a jeśli nie ma, to instalujesz 32 bit.

hmm… a skąd mam wiedzieć czy są dostępne w 64 bit? a jeśli są dostępne w 32 to nie ma żadnych problemów ze zgodnością?

Jeśli są to jest na vortalu wybór 32 lub 64 bit. Nie będzie żadnych problemów po prostu program nie wykorzysta w całości twojego sprzętu ;]

Najczęściej na danej stronie jest informacja czy jest dostępna dodatkowo wersja 64 bit i wtedy taką pobierasz. Dobrze napisany program 32 bit nie powinien stwarzać problemów na systemie 64 bit - tylko np. jego wydajność może być trochę mniejsza.

a to luz, myślałem że są jakieś większe problemy

Na moim laptopie z W7 64 bit nie chciał chodzić program wykorzystujący SQL. Firma odpowiedziała, że nie będzie chodził na 64.(mam sobie kupić następny W7 32bit). I ze w najbliższym czasie nie planują pisać pod 64 (a to duża firma pisząca programy do pewnego rodzaju zakładów pracy). Zaprzyjaźniony informatyk poradził sobie z tym i program pracuje. :slight_smile:

Więc czasami problemy mogą być.

Wydajność mniejsza ? Ja jeszcze nie spotkałem programu x86 który by chodził wolniej na x64.

A o VirualPC zapomniałeś ? jak masz program który nie działa na x64 to instalujesz VirtualPC z W98/2000/XP i problem rozwiązany, no chyba że program ma duże wymagania to wtedy będzie chodzić wolniej niż na normalnym PC.

dzięki :smiley: