Windows 64 bitowy - kilka pytań

(Korn Ik5) #1

Moj kumpel kupił sobie nowego kompa. Ma AMD Athlon 64 3000+ bulk (Socket 754). Nie ma zainsatlowanego systemu. I mam z tego powodu kilka pytań. Czytałem gdzieś, że za darmo bądź za małą opłatą można ściągnąć Windowsa XP w wersji 64 bitowej.

1. Skąd można ściągnąć tą wersję??

2. Czy wejdzie na tego kompa 32 bitowa wersja i czy nie będzie żadnych problemów?? ( czy przez to nie straci swej prędkości?? )

POZDRO :twisted:

(Daro U) #2

Ad. 2

Wszystkie programy 32bitowe w tym i windows są kompatybilne z procesorami 64bitowymi i będą chodzić bezproblemów

(Farall) #3

Legalnie? Szczerze w to wątpię... A wolniejszy na 32 bitowej wersji trochę będzie, ale biorąc pod uwagę że 64 bitowych programów (oprócz windowsa) praktycznie jeszcze nie ma, dyskomfortu specjalnego nie poczujesz

(Damian) #4

Nie ma co wątpić :slight_smile: Taka opcja nie istnieje...

(La Verdad) #5

owszem ze mozna, wersja testowa na 365 dni , ściągniesz z tąd :

http://www.microsoft.com/windowsxp/64bi ... trial.mspx

:x

nie wiecie co po co piszecie i wprowadzacie w błąd :twisted:

(Damian) #6

Ale kolega nie wspomniał, że chodzi mu o trial... :?

Ja pisałem w przekonaniu, iż chodzi o pełną wersję...

(La Verdad) #7

najpierw przez rok może sobie testować wersje 64 bit całkowicie za darmo, potem może przesiąść się na longhorna w 64 bit wersji, albo po prostu zainstalowac xp 32 bit

(Korn Ik5) #8

Ja czytałem że bez problemu programy 32bitowe dają się wgrywać. A czy gry wejdą na ten system i na ten procek??

(boczi) #9

Tak...

(Korn Ik5) #10

Dobra bardzo Wam dziękuje.

POZDRO :twisted:

(Farall) #11

Co nie zmienia faktu, że są to programy 32-bitowe i nie będą działały szybciej w 64bitowym środowisku

(Korn Ik5) #12

Ale mi wogule nie chodzi oto żeby coś działało szybciej. Przeczytaj jeszcze raz temat, bo chyba za bardzo go nie zrozumiałeś. :?

(Farall) #13

kornik13 - akurat temat topika jest ogólny aż do bólu, nie wiem co tam jest do rozumienia :? Moj poprzedni post jest odpowiedzią na pytanie które sam zadałeś:

Jasne, nie chodzi oto żeby działało szybciej. Tylko o to żeby czasem nie działało wolniej. :twisted: Nie napisałeś jeszcze tylko z jakiego punktu widzenia. Jeśli nie chodzi ci o to, żeby nie działało szybciej niż 32bitowe maszyny to ok. nie zrozumiałem. Mea culpa, sory. Ale jeśli pytałeś czy nie straci nic ze swojej 64bitowej prędkości na 32bitowym windowsie, no to odpowiedziałem: straci troche w stosunku do tego jakby teoretycznie mógł działać, ale nie ma to praktycznego znaczenia (na razie). No więc? Czego ja tu nie zrozumiałem, co kornik? Możesz wyjaśnić?

(Korn Ik5) #14

Widze że robi się czat no ale trudno. Za odpowiedź dziękuje. Ja nie pytałem się czy programy 32 bitowe będą działać szybciej, bo to wiem, że nie będą. A ja pytałem się czy programy 32 bitowe DODATKOWO nie stracą prędkości.

No właśnie. :?

Ja już wsio kumam i jest git. Więcej odpowiedzi nie potrzebuję, a temat uważam z zamknięty i proszę moderatorów żeby to zrobili.