Windows 7 - 100% Zużycia procesora

Witajcie. Wczoraj sformatowałem windowsa, poinstalowałem sterowniki, aktualizacje, uruchamiałem ponownie laptopa i w dalszym ciągu mam bardzo wysokie zużycie procesora w momentach gdy nic nie robię lub w normalny sposób użytkuję z laptopa.

Zdjątko

http://imageshack.us/f/823/roflqx.png/

Wirus :?:

Możliwe że wirus ale po formacie :?:

Przez 4 lata nie załapałem żadnego wira a tu nagle po formacie odrazu z nikąd wirus? Prosiłbym o ciut poważniejsze propozycje :slight_smile:

Sprawdź w Menedżerze zadań, który proces obciąża procesor. Jak się formatuje Windowsa, bo ja wiem tylko o formatowaniu dysków?

Masz strasznie dużo uruchomionych procesów, powyłączaj zbędne rzeczy i jak napisał Dyzio23 , sprawdź źródło obciążenia procesora.

No chodzi o to że nic nie obciąża jak widać a poniżej bardzo wysokie użycie. Nie rozumiem po co na nuta kiełbasianej ironii.

To co nie potrzebne jest dawno powyłączane. Te procesy które widać nie mają nic do tego gdyż przed formatem ich nie instalowałem a było jeszcze gorzej.

To jest wina czegoś co siedzi głębiej. Może ktoś jeszcze ma jakieś propozycje.

Dodam może że rozkręciłem spód laptopa i jakby działał trochę lepiej. Dodam że RAM jest nie miłosiernie gorący (gorętszy od procka) a sądzę że tak nie powinno być.

Pokaż nam menedżera zadań z widocznym procesem, który tak obciąża procesor. Z prawej strony masz belkę przewijania. Użyj jej. Z wyświetlonych procesów żaden nie obciąża procesora. Nie interesuje nas zawartość twojego pulpitu. Zrób zrzut aktywnego okna przez “Alt + Print Screen”. Też mam Windows 7 64-bit, obciążenie procesora na poziomie 4-5%, aktywnych procesów 51.

No właśnie w procesach jest po 1, 0. A tam na dole jest napisane po 70 do 100. Instalnę jeszcze sp1 dla tego systemu i sprawdzę co wtedy. EW wrzucę jeszcze screena.

Widać ze u kolegi system działa prawidłowo.

Dodane 08.07.2011 (Pt) 21:22

I o co tu chodzi?

http://imageshack.us/f/843/lolololhf.png/

kamyk 92 ma rację. Po włączeniu " Pokaż procesy wszystkich użytkowników" na pewno znajdziesz winowajcę. W tej chwili widać na liście 24 procesy a jest ich wszystkich 60.

Po wysłaniu poprzedniego posta właśnie sprawdziłem co się tam dzieje. Był tam owy tajemniczy proces mscorsvw.exe Który był temu winien, poczytałem o co chodzi i po prostu wyłączyłem go w msconfig i wszystko już jest w porządku. :slight_smile:

Dzięki panowie za rozwinięcie tematu.