Windows 7 32 czy 64 bit

Chcialbym zakupić windows 7 ale czytając net dowiedzialem się , że sa 2 typy tego systemu 32 i 64 bity . Chcialbym zapytać czy będzie dużą różnica w chodzeniu gier czy aplikacji ; co prawda mam tylko 2 GB ramu ale processor ma 64 bitowy czyli może chodzić na windows 7 więc przyśpieszyłby aplikacje ?

Pytam dlatego , że jak już kupie windows 7 to nie będe za chwile kupował nowej wersji , chce aby ta wersja służyła mi przez pare ładnych lat więc byłbym wdzięczny za porady

Mój system to:

Amd Athlon 250 (x2)

GeForce 220

2 GB ramu DDR 2

Byłbym wdzięczny za hinty . Pozdrawiam

System 64bit ma skłonności do zjadania ramu :stuck_out_tongue:

Ale tak się pytam czy będzie mi znacznie spowalniał jak będe miał 64 bity na innych forach pisze, że wiele gier czy starszych programów nie chodzi pod 64 . Pytam czy jest duża różnica w wydajności między 32 a 64 bity ?

dzięki

Witam, a ja ci namieszam poniewaz - 64 bitowy system to przyszlosc i jezeli bedziesz chcial zrobic upgrade do kolejnej wersji to nie bedziesz miec problemu poniewaz Windows 7 to ostatni system 32 bitowy, a i coraz wiecej programow jest pisanych pod 64 bitowy system i rozwoj tej architektury za 2 lata bedzie ogromna.

no i w pełni wykorzystasz moc obliczeniową procesora przy 64 bit aplikacjach,

np. photoshop :wink: