Windows 7 32b - 4gb ramu i więcej

Witam,

mam szybkie pytanie. Jeśli kupię komputer z win 7 32 bity i będzie miał np 8gb ram, to czy po włączeniu opcji “Odblokuj obsługę do 128GB RAM dla x86” w Sunrise Seven, będzie widział to 8 gb, czy tylko to maks 4? To samo tyczy się 16GB ram.

Pozdrawiam

Na 99% nie zadziała, polecam zakup 64 bit

Ta opcja to loteria, może ale nie musi zadziałać, osobiście b.lubię Sunrise Seven ale ta opcja to zbędny bajer, kiedyś ją testowałem, z 4 GB RAM zrobiło mi się 2 GB :lol:, u wielu działa OK, u innych wcale a jeszcze czasem działa przez tydzień i robi BSOD…

Polecam jak kolega wyżej wersję x64 Windows 7 i będzie OK, działa wyśmienicie, pełne adresowanie RAM i mniej problemu… :wink:

W teorii wygląda to słabo, w praktyce tylko gorzej. Jak chcesz coś więcej o tym wiedzieć to poczytaj o PAE, ale jak dla mnie to za dużo z tym zachodu i lepiej przesiąść się na x64.

x86 nigdy nie wykorzysta tej pamięci w sposób w jaki natywnie robi to x64, będzie się to wiązało z pewnymi większymi nakładami na zużycie proca itp, system może być nie stabilny, a i złamiesz w ten sposób licencję, gdyż stosowanie tego w Windowsie nie jest legalne.

Dzięki bardzo za informacje :slight_smile: Obecnie na lapku mam 7 64b :slight_smile: Ale na przyszłość chciałem wiedzieć bo może będę musiał zakupić stacjonarkę.

Pozdrawiam