Windows 7, 64 bitowy czy 32?

Witam tak jak w temacie jaki system zainstalowac?

Konfiguracja mojego komputera :

Processor: AMD Athlon 64 6000+ dual core 2x 3,11 ghz

Kart Graficzna: ATI Radeon HD4850

RAM : 3GB

Jeżeli nie planujesz rozbudowy pamięci RAM, lepiej weź 32 bit.

Skoro procesor 64 b to system tez 64 b.

Aby nie było problemu proponuje wziąć 64 bit i dokupić 2GB RAM - w ten sposób będziesz mieć 4GB i jedni i drudzy będą mieć to samo zdanie:P

Osobiście uważam, że to zależy od oprogramowania z jakiego korzystasz. Jeżeli programy mają odpowiedniki 64 bitowe to odpowiedź sama się nasuwa. System 64 bitowy posiada trochę większe zapotrzebowanie na RAM, dlatego też jest odradzana przy Twojej ilości pamięci.

Ludzie przestańcie się obawiać 64 bitowego windowsa… Działają na nim bez problemu zarówno aplikacje 32 jak i 64 bitowe, więc sprawa dla mnie jest jasna.

Tak, tylko 64 bitowy Windows ma większe zapotrzebowanie na pamięć + dodatkowo potrzebny jest WOW64 dla 32 bitowych programów co też daje pewien narzut pamięciowy. Biorąc pod uwagę fakt że 64 bitowych wersji programów jest relatywnie mało więc w przypadku zwykłego użytkownika edycja 64 bitowa ma jedynie sens jeżeli chce użyć więcej niż 4GB ramu co w tym przypadku nie następuje.

Jeżeli nie zamierzasz dodawać pamięci RAM bierz 32-bit. Zaoszczędzisz nie dość że pamięć to jeszcze miejsce na dysku - 64 bitowa wersja Windowsa musi posiadać biblioteki zarówno dla aplikacji 32 jak i 64 bitowych - trochę marnowanie przestrzeni dyskowej jak na praktycznie zerowy w tym przypadku zysk z przejścia na 64-bitowy system.

W czasach kiedy pamięć kosztuje grosze i pojemność dysków liczona jest w TB to zaoszczędzenie pamięci i/lub miejsca na dysku jest dla mnie mocno słabym argumentem…

To gadanie, że 64bity zabiera więcej pamięci etc. to głupota. Przez doradzenie 32bitowych systemów nie stoimy w miejscu, a cofamy się w rozwoju techniki, ja mam Win7 64 i spokojnie działa Doom z z 1993, więc nie wiem czego się bać.

Od 2 dni sprawdzam jak 64 bitowy Win7 zachowuje się przy 2 GB pamięci , jak dla mnie działa stabilnie przy 17 otwartych kartach w Chrome włączonym w tle Aimpie i antywirusie pobiera 1.62 GB ram . Wszystkie programy działają na 64 bitowym systemie jak zainwestujesz w 64 nie będziesz się musiał martwić w przyszłości podczas rozbudowy komputera czy będzie widział powyżej 4 GB ramu . Po to jest pamieć ram żeby komputer z niej korzystał

Ją używam Windows 7 64 b bez żadnych problemów. Natomiast w Windows XP 64b jest mały kłopot z instalacja IE8. Programy chodzą normalnie.