Windows 7 64bity i 32bity na jednym pc

Witam,

Na pc mam zainstalowany win 7 64 bity i chciałbym zainstalować na tym samym pc jako drugi win 7 32 bity.

Jest to możliwe? I czy będzie się dało usunąć po jakimś czasie tego 32 bitowego?

Można zainstalować najlepiej na osobnych partycjach Windows 7 w wersji 32 i 64 bitowej. Po instalacji będziesz miał możliwość wyboru systemu. Nie wiem tylko jak ma się to do licencji.

Musiałby mieć dwie osobne licencje. Na jednym kluczu w przypadku wersji OEM (zakładam że o takiej mówimy) można mieć zainstalowaną tylko jedną instalację systemu

Dlatego piszę że nie wiem jak ma się to do licencji. Nie wiemy czy autor posiada wersję OEM czy BOX. Ba, sam nie wiem czy mając wersję BOX możemy zainstalować jednocześnie wersję 32 i 64 bitową na jednym komputerze na osobnych partycjach.

Czyli zainstalować na osobnych partycjach mozna.

A odinstalować z jednej partycji sie da?

Będziesz musiał skasować wpis w bootloaderze i sformatować partycję z systemem który chcesz usunąć.

Licencja licencją-okres testowy na drugi win7[który można przedłużyć do 180 dni bez klucza-LEGALNIE]

Wpis bootledera kasujesz z poziomu win7 ,którego zostawiasz-uruchom wpisz msconfig-uruchamianie-tam kasujesz niepotrzebny wpis.Formatowanie partycji z zbędnym windowsem,restart i po bólu.

Czyli bootloader to jest wybieranie systemu tak? A format to tak po “zielonemu” w oknie “Moj komputer” prawym i formatuj?

Dokładnie tak, tylko pamiętaj nie zostawiaj ważnych plików na partycji którą chcesz sformatować.

A skąd mógłbym ściągnąć testową wersje windows 7 32 bit?

Zobacz czy na tej stronie można ściągnąć 90 dniowy trial Windows 7 Enterprise:

http://technet.microsoft.com/en-us/eval … 42495.aspx

Nie da rady. Trzeba sie zarejestrować a nie ma kierunkowego do Polski.

Dodane 26.02.2012 (N) 20:07

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?

Dodane 26.02.2012 (N) 20:17

Dobra sciąga się, a jeszcze trzeba to zgrać na płytke czy normalnie odpalić?

Instalowałeś już jakikolwiek system? Plik który ściągasz jest zapewne w formacie ISO. Możesz go np. wypalić na płytę z której uruchamiasz komputer i instalujesz system.

Tak wiem, tylko czy jest opcja np deamon tools zeby odpalić bez przegrywnia?

Nie sprawdzałem, więc nie potwierdzę czy działa:

http://windows7forum.pl/instalacja-wind … -4233.html

instalacja-windowsa-dysku-t371574.html

Licencje OEM WIN7 masz na system 32 i 64 bit, używasz systemu na tym samym komputerze, wiec nie łamiesz warunków licencji.