Windows 7 64x + Ubuntu 14.04, windows nie widzi klawiatury i myszki

Witam, ostatnio zainstalowałem sobie Ubuntu 14.04 i Windowsa 7.  Najpierw Win. potem Linux. Przy windowsie pojawił się problem. Gdy włączam komputer i wybieram windowsa, gdy pojawia sięokno logowania nie widzi myszki ani klawiatury. To skutkuje resetem kompa - przy włączaniu się po resecie działa wszystko. Później znowu chcę włączyć windowsa - nie działa - reset - działa. Jakieś rady? Sterowniki raczej wszystkiem mam zainstalowane…

Sprzęt:

Procesor Intel Pentium G3420 (3M Cache, 3.20 GHz) BOX BX80646G3420      

Mysz Gigabyte ECO600V2 

“A co do posta KAZDAN63 (bo poradą tego nazwać nie można) martwić się będziesz jeśli problem wystąpi.”

 

“Mądry Polak po szkodzie” lecz obawiam się , że nowe przysłowie sobie kupi przed szkodą i po szkodzie głupi !

 

Moja rada :

http://forum.dobreprogramy.pl/problem-z-instalacj%C4%85-aktualizacji-na-windowsie-maj%C4%85c-ubuntu-t489533/

 

Doradzcie “coś człowiekowi w potrzebie” zwolennicy wspólnego bootloadera dla UBUNTU i WINDOWS 7 ! 

 

“Jaś czekał , czekał i … niedoczekał !”

Drogie dzieci !

Expressis verbis : Windowsowi z bootloaderem Linuxa jest tak “po drodze” jak pani parającej się najstarszą profesją świata z szóstym przykazaniem “Dekalogu” . Amen .

Ja nie mam problemu z żadną aktualizacją bo zainstalowały się wszystkie. Tylko z “niewidzeniem” myszki i klawiatury.

Myślę , że nie tylko takie “niespodzianki” czekają Cię w przyszłości . Problem z myszką i klawiaturą to tylko jeden z nich . Nieuważnie czytałeś ! “Wróżę” Ci nie tylko kłopoty z instalacją poprawek , ale i niektórych programów . Skąd ta pewność , że moduły tak uruchomionego Windowsa wszystkie załadowały się prawidłowo ? Nie postawiłbym na to “złamanego grosza” ! Powodzenia w użytkowaniu takiego Windowsa !

Aś pomocny…

To problem który można rozwiązać tylko w jeden sposób : przywracając oryginalny bootloader Windows . Ja nie mam tzw. “mocy sprawczej” żeby to zmienić . Poczytaj w internecie . Microsoft robi wszystko co tylko możliwe (z nadejściem W10 będzie jeszcze gorzej) , aby maksymalnie utrudnić zainstalowanie innego systemu obok Windowsa . Jedynym rozsądnym wyjściem jest instalacja innego systemu na osobnym dysku przy odłączonym podczas jego instalacji dysku z Windowsem i viceversa !

Rattler_1995 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimathreus, zmieniłem, wybacz…

Tak ! Zalecam daleko idącą ostrożność co do plików Windowsa ponieważ UBUNTU nie respektuje obostrzeń co do jego plików systemowych ! Słowem : usunąć można wszystko ! Bootowanie w BIOS-ie !

Linux jest lepszy praktycznie pod każdym względem i wolałbym mieć tylko linuxa ale musiałem zainstalować windowsa bo część rzeczy muszę robić na np. MS office/ Open office itp, tak wiem że linux ma odpowiedniki ale z racji tego że swoje pliki muszę wysyłać różnym osobom, które mają windowsy to parę razy pojawił się problem z “nieotwieraniem” plików.

Okej, czyli instalacja linuxa na jednym, windowsa na drugim pozwala uniknąć wszelkich problemów w zasadzie. Czy jak zainstaluję to muszę “robić coś jeszcze” czy menu bootowania “zrobi się się samo”?

Ok, dysk zamówiony, dzięki za pomoc. Jedna uwaga - przed znakami interpunkcyjnymi nie daje się spacji.