Windows 7 a DirectX 11.1


(FranTic_69) #1

Przez kilka godzin szukałem info na sieci i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na to, czy Directx 11.1 ma być exclusivem tylko dla Windowsa 8, a 7 już go nie dostanie.

Czy oficjalnie wiadomo już coś na ten temat?

Jak dla mnie byłby to kolejny strzał w stopę ze strony MS, bo 11.1 w stosunku do 11 jakiejś rewolucji nie przynosi, no ale kto ich tam wie... Zawsze byłby to jakiś pretekst, by zmusić ludzi do upgrade'u. Tfu, odpukać w niemalowane.


(system) #2

Najprawdopodobniej... nie będzie DirectX 11.1 na Win7.

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=361019


(Scorpions.B) #3

Warto w ogóle? Zmiany są bardzo minimalne, więc raczej dla mnie wielkiej różnicy to nie robi.


(FranTic_69) #4

Niewesołe to info, ale dzięki. :slight_smile:

@Scorpions.B

Imo, nie warto. Nie ma sensu specjalnie się przesiadać z 7 na 8, póki 11.1 nie stanie się minimum koniecznym do odpalania gier, co nastąpi raczej nieprędko patrząc po tym, że dopiero teraz XP zaczyna "wysiadać" w wymaganiach najnowszych produkcji.


(Michalo2882) #5

D3D11.1 nie wprowadza żadnych zmian/feature'ów, które mogłyby być wykorzystane w silnikach graficznych gier. A supportu pod Win7 na pewno nie będzie i nie chodzi tu raczej o marketing ale koszty utrzymania projektu pod dodatkową platformą.


(Scorpions.B) #6

@FranTic_69

Jeśli mamy się przesiadać na Windows 8 tylko ze względu na DirectX to z pewnością nie warto, ale jeśli chcemy szybszego i wygodniejszego systemu to naprawdę warto. Dla mnie Windows to nie tylko gry, a naprawdę świetny system do wielu rozwiązań, Linuxowi, czy OS X daleko do Windows, chociaż OS X to wygodny system, no ale jeśli chcemy od komputera coś więcej to tylko Windows.


(pawcio1212) #7

mnie na win 8 znajdziecie za mniej więcej 6 miesięcy :stuck_out_tongue:


(Scorpions.B) #8

Super :wink: Mam nadzieję, że nowy Windows przypadnie Ci do gustu :wink: