Windows 7, a zestaw WAIK


(adrianos666) #1

"http://www.techit.pl/Artykuly/View.aspx?596.integracja+service+pack+1+z+plikami+instalacyjnymi+windows+vista" czytajac i kierujac sie tym artykułem, jestem juz na etapie tworzenia obrazu tylko mam problem gdyż dla windows7 jest nowy pakiet WAIK (http://www.microsoft.com/DOWNLOADS/deta ... laylang=en) niz dla Visty i w viscie zrobilbym tak (W tym miejscu znów zaleca się przeprowadzenie jeszcze jednej operacji na instalacji źródłowej – tym razem wyczyszczenia dysku z specyficznych plików systemowych i sterowników, których obecność w uniwersalnym obrazie instalacyjnym nie jest wskazana. Pominięcie tego kroku może spowodować, że instalacja systemu z obrazu nie powiedzie się na komputerach o znacząco różnej konfiguracji sprzętowej niż komputer źródłowy. Czynność ta polega jedynie na uruchomieniu polecenia PostReflect.exe. Jego składnia jest następująca:

PostReflect C:\Windows C:

, a w pakiecie WAIK dla win7 nie ma tego polecenia bo pewnie jest pod inna nazwa a dziala tak samo. no i nie wiem jaka komende wydac zeby wyczyscilo dysku ze specyficznych plików systemowych i sterowników, których obecność w uniwersalnym obrazie instalacyjnym nie jest wskazana. Pominięcie tego kroku może spowodować, że instalacja systemu z obrazu nie powiedzie się na komputerach o znacząco różnej konfiguracji sprzętowej niż komputer źródłowy. Może ktos sie orientuje? z góry dzięki

p.s. pewnie Pan Docent bedzie wiedział - proszę o pomoc


(pakeroso) #2

Odkopuję tego suchara, bo sam szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi, jak wykonać operację polecenia PostReflect przy integracji SP1 do Windows 7?

Mam wrażenie, że w przypadku Windowsa 7 polecenie PostReflect przestało być potrzebne, bo wykonuje się ono automatycznie w momencie zamykania systemu za pomocą "Narzędzia przygotowywania systemu" (czyli sysprep).

Wie ktoś może coś więcej na ten temat?