Windows 7 - Awaria dysku twardego

Moj laptop Lenovo działał cały czas sprawnie, ale przedchwilą usłyszałem jakis czask lekki i system mi wyłąnczył. Po czym włączył się w trybie MS-Dos informujac mnie o awari dysku twardego. Mialem wcisnac F1 kontynuuj albo F2 - setup, chciałem żeby wrócił do windowsa - wybrałem F1. I teraz na monitorze koło zegarka w rogu wyświetla mi wykrzyknik czarny na zółtym tle z ikonką dysku. Gdy klikne w tę ikonke to wyświetla mi komunikat, że mam awarie dysku twardego.

Tak to wygląda:

dysk.png

Czy moge to jakoś naprawić, czy juz mam zepsutego laptopa ? :frowning:

Bardzo prosze o pomoc w tej sprawie :frowning: :frowning:

Teraz przy każdym uruchomieniu laptopa lub przy każdym włączeniu zamaist windowsa włącza mi się MS-Dos z powiadomieniem o awari i żeby wcsinąć F1 żeby windowsa uruchomić. :frowning: :frowning:

Pobierz z netu program HD Tune i daj tu screena z zakładki “Health”. W zakładce “Error Scan” możesz uruchomić skan i sprawdzić, czy wykryje jakieś błędy…

jak najszybciej zrób kopie ważnych dokumentów bo ci może system nie wystartować

i zrób tak jak kolega wyżej napisał a “Error Scan” ma być pełny nie rób szybkiego

Tu są moje screeny z tego programu:

HDTune.png

2)Zakładke Health mam pustą

health.png

critical.png

system.png

HD.png

Prosze o pomoc w tej sprawie.

o_o ale ci zarył

oddaj na gwarancje a jak nie masz gwarancji to nowy dysk

ostatecznie można było zablokować tą końcówkę ale dysk się nie nadaje do laptopa w takim stanie co najwyżej do stacjonarnego a po drugie sam sie może bardziej uszkodzić

Czyli sugerujesz mi, że mam uszkodzony dysk tak ?

Czy mogło to się stać od tego, że przepinałem mojego laptopa do innego przedłużacza na 3 wtyczjki. I tę główną wtyczkę podpiąłem do kontaktu.

Oczywiście wszystko to robiłem w czasie gdy mój laptop był wyłączony całkowicie. Po uruchomieniu komputera po chwili coś głośno zachuczało i cały kabel od przedłużacza aż do kintaktu był bardzo gorący. Wtedy komputer nu zgasł i uruchomił się w trybie MS-Dos,

I od tej chwili mam ten problem dziś. Czy jest to możliwe, że to może być od tego ? :frowning:

Czy może od tego, że mam za dużo plików na dyskach ?

możliwe

ale nie możliwe że masz dużo plików na dysku co najwyżej są wirusy co uszkadzają ale nie w takiej ilości

Ewidentne fizyczne Bad Sectory.

Tak jak już koledzy wspominali wyżej.

Jeżeli laptop jest na gwarancji to wyślij go, i powinni Ci go przyjąć.

Wcześniej zrób backup ważnych danych, a S.M.A.R.T’a moim zdaniem to nie ma co robić bo widać stan dysku po obrazkach załączonych wyżej…

Sprawa jest już jasna. - Wrzucasz na pendrive/dysk zewnętrzny/DVD dane które są ci potrzebne i to jak najszybciej. Następnie oddajesz lapka na gwarancje a jeśli już jest po to do serwisu który najlepiej jest również sklepem i tam kupujesz nowy dysk z prośbą o wymianę tego dysku na miejscu (+ ok 30zł na usłudze) a następnie instalujesz Windowsa od nowa.