Windows 7 beta 1

no kochani pewnie wiecie ze zostala udostepniona beta 1 windows 7 wiec co moge powiedziec pobieram i jutro testy :slight_smile:

Ja mam od przedwczoraj, na oko zmian nie widać od 6956. Szkoda tylko ze nie wyciekła wersja 64bit, bo przy 32bit marnuje mi się prawie 1GB pamięci.

Od ponad 3 tygodni jadę na 6956 - jako mój jedyny OS na kompie, jestem pod wrażeniem stabilności, i szybkości działania tego systemu.

Dodam jeszcze ze nie miałem ani jednego BSOD a komputer chodzi 24h.

ja odwrotnie bsod mialem przy 6956 non stop a przy 6801 wcale heh dziwne

a jak ze stabilnoscia tego buildu??

tak jak napisałem - ani jednej zwiechy od momentu instalacji :-o

a BETA 1 jest po polsku ?

Podacie link do Bety ? Bo na IDG pisze ze będzie dostępna 5 stycznia

Mi przy buildzie 6956 BSOD wyskakiwał zawsze przy wybudzaniu komputera z hibernacji. Widać więc, że ta funkcja kiepsko działa (hibernacja). Co tam. Leci już do mnie z sieci najnowszy build 7000, a niebawem 7004. :stuck_out_tongue:

Build 7000 chodzi tak samo jak pozostałe czyli szybko i stabilnie, ja nie widzę tam żadnych zmian, ale możliwe że to coś głębiej w jądrze systemu, ciekawe co będzie w 7004 i czy w ogóle będzie coś nowego.

Jak dla mnie to będzie powtórka z rozrywki tyle że nie już taka deska w ziemie jak było z Vistą. W7 szybki ? nie koniecznie - sam czas bootowania został skrócony przez to że przenieśli polowe usług na ładowanie ekranu bootowania. Mam nadzieje że zmienią choć trochę sam theme Aero bo jak na razie to tylko przywołuje traumatyczne wspomnienia… dobrą stroną nowego os-u jest WMC i nowy lepszy układ - z radością stwierdziłem że nawigowanie na poszczególne menu jest dokładniejsze. Co do dalszych minusów system nadal naładowany jest usługami a jest ich na oko dużo więcej niż w viście. Jak wrzucą Viste z liftingiem i dodatkowym softem bo po raz kolejny podziękuje bo narobili masę niepotrzebnego softu w systemie jak choćby nagrywanie dvd ( mogłoby być na takim poziomie jak w xp (CD) to nawet bym się nie obraził) bo na rynku jest masę różnych programów do nagrywania jak np Ashampoo :slight_smile: Po programistach z Indii spodziewałem się bardziej oszczędnego podejścia do tematu ale się nie doczekałem…

jesli ktos chce pobrac build 7000 zapraszam na ****** a co do testu to wrzucilem na virtuala i faktycznie nie widac duzej roznicy miedzy 6956 jutro bede instalowal sobie na 2 dysk tego os zobaczymy co z tego bedzie ale ogolnie bedzie to lepszy sytem niz vista jade na okrojonej do 855 mb i jest ok


Następnym razem za takiego linka dostaniesz nagrodę.

Areh

Taa Windows w 2009 roku który nie ma nagrywania DVD, no to rzeczywiście masz wymagania, najlepiej przejść na windows 98 i to dopiero wydajności. Bardzo dobrze że MS robi tyle softu w systemie, a nie że po instalacji systemu operacyjnego nie mam do dyspozycji nic i muszę wszystko pobierać. Powinni udostępnić opcje zmiany interfejsów na: dla profesjonalistów i dla zwykłych userów. Po za tym W7 nie tylko szybciej się ładuje ale także potem bardzo szybko chodzi o jakieś 50-70% szybciej niż Vista, na słabszych kompach to pewnie nawet z 100% szybciej.

tu sie zgodze win7 wydajnoscia blyszczy stabilnoscia tez lecz na moim pc wystapily bsod bardzo dobry pasek zadan funkcjonalny wkoncu ms robi cos porzadnego anie placic za gowno kupe kasy moim zdaniem vista kompletny niewypal

czy sterowniki pod Viste pasuja takze pod Windowsa 7 ?

tak umnie chodzily bez problemu jeszcze z windows update dogrywal swoje mi np do monitora sieciowki grafiki do sound blaster

Większość sterowników działa, są tylko pojedyncze problemy z zgodnością.

Problem może się nasilić gdy masz x64.

A czy dowiedział się już ktoś czy będzie polska wersja buildu 7000 który pokaże się w styczniu ? Bo chętnie bym pooglądał co tam MS znowu powymyślał :wink:

Nie ma jeszcze Windows 7 beta 1 na 64 bit, z niecierpliwością czekam, na razie pobieram wersje 32 bit żeby przetestować :slight_smile:

Tu nie trzeba się dowiadywać. Z miejsca wiadomo, że nie będzie ponieważ MS nie będzie się męczył by tłumaczyć każdą betę- Win7 RTM nie będzie od razu dostępny po polsku, a ty byś chciał betę po polsku? Nie rozśmieszaj mnie :hahaha: . Poza tym angielski 7 wcale nie jest tak trudny. Mam też nadzieję, że nie popsują polskiego 7 tak jak to było z Vistą- przerośnięte menu Start, popsuty gadżet “pogoda”, prostokąty przy zaznaczeniach ikon, a nie kwadraty jak w innych językach i gdzieniegdzie zbyt rozwlekłe nazwy- to co po angielsku było zawarte w dwóch słowach w polskiej rozwlekli na pięć- denerwowało mnie to. :stuck_out_tongue:

Ależ ja dobrze znam J. Angielski, tyle że na J. Polskim łatwiej mi się pracuje :slight_smile: Ale i tak pobiorę tą nadchodzącą betę bez względu na to czy będzie to język PL czy ANG :wink:

Nie, niestety nie :slight_smile: Po co to komu…

Heh, niestety ale MS nie tłumaczy wersji beta-buildów, można by tylko pomarzyć, jak by już tłumaczył to na pewno nie w naszym języku. A czemu nie zainstalujesz wersji angielskiej?