Windows 7 beta 1

(Dick4) #1

no kochani pewnie wiecie ze zostala udostepniona beta 1 windows 7 wiec co moge powiedziec pobieram i jutro testy :slight_smile:

(Camis) #2

Ja mam od przedwczoraj, na oko zmian nie wida膰 od 6956. Szkoda tylko ze nie wyciek艂a wersja 64bit, bo przy 32bit marnuje mi si臋 prawie 1GB pami臋ci.

Od ponad 3 tygodni jad臋 na 6956 - jako m贸j jedyny OS na kompie, jestem pod wra偶eniem stabilno艣ci, i szybko艣ci dzia艂ania tego systemu.

Dodam jeszcze ze nie mia艂em ani jednego BSOD a komputer chodzi 24h.

(Dick4) #3

ja odwrotnie bsod mialem przy 6956 non stop a przy 6801 wcale heh dziwne

a jak ze stabilnoscia tego buildu??

(Camis) #4

tak jak napisa艂em - ani jednej zwiechy od momentu instalacji :-o

(Legolas103) #5

a BETA 1 jest po polsku ?

Podacie link do Bety ? Bo na IDG pisze ze b臋dzie dost臋pna 5 stycznia

(Pawbrotm) #6

Mi przy buildzie 6956 BSOD wyskakiwa艂 zawsze przy wybudzaniu komputera z hibernacji. Wida膰 wi臋c, 偶e ta funkcja kiepsko dzia艂a (hibernacja). Co tam. Leci ju偶 do mnie z sieci najnowszy build 7000, a niebawem 7004. :stuck_out_tongue:

(Jonek29) #7

Build 7000 chodzi tak samo jak pozosta艂e czyli szybko i stabilnie, ja nie widz臋 tam 偶adnych zmian, ale mo偶liwe 偶e to co艣 g艂臋biej w j膮drze systemu, ciekawe co b臋dzie w 7004 i czy w og贸le b臋dzie co艣 nowego.

(Kozza) #8

Jak dla mnie to b臋dzie powt贸rka z rozrywki tyle 偶e nie ju偶 taka deska w ziemie jak by艂o z Vist膮. W7 szybki ? nie koniecznie - sam czas bootowania zosta艂 skr贸cony przez to 偶e przenie艣li polowe us艂ug na 艂adowanie ekranu bootowania. Mam nadzieje 偶e zmieni膮 cho膰 troch臋 sam theme Aero bo jak na razie to tylko przywo艂uje traumatyczne wspomnienia... dobr膮 stron膮 nowego os-u jest WMC i nowy lepszy uk艂ad - z rado艣ci膮 stwierdzi艂em 偶e nawigowanie na poszczeg贸lne menu jest dok艂adniejsze. Co do dalszych minus贸w system nadal na艂adowany jest us艂ugami a jest ich na oko du偶o wi臋cej ni偶 w vi艣cie. Jak wrzuc膮 Viste z liftingiem i dodatkowym softem bo po raz kolejny podzi臋kuje bo narobili mas臋 niepotrzebnego softu w systemie jak cho膰by nagrywanie dvd ( mog艂oby by膰 na takim poziomie jak w xp (CD) to nawet bym si臋 nie obrazi艂) bo na rynku jest mas臋 r贸偶nych program贸w do nagrywania jak np Ashampoo :slight_smile: Po programistach z Indii spodziewa艂em si臋 bardziej oszcz臋dnego podej艣cia do tematu ale si臋 nie doczeka艂em...

(Dick4) #9

jesli ktos chce pobrac build 7000 zapraszam na ****** a co do testu to wrzucilem na virtuala i faktycznie nie widac duzej roznicy miedzy 6956 jutro bede instalowal sobie na 2 dysk tego os zobaczymy co z tego bedzie ale ogolnie bedzie to lepszy sytem niz vista jade na okrojonej do 855 mb i jest ok

Nast臋pnym razem za takiego linka dostaniesz nagrod臋.

Areh

(Jonek29) #10

Taa Windows w 2009 roku kt贸ry nie ma nagrywania DVD, no to rzeczywi艣cie masz wymagania, najlepiej przej艣膰 na windows 98 i to dopiero wydajno艣ci. Bardzo dobrze 偶e MS robi tyle softu w systemie, a nie 偶e po instalacji systemu operacyjnego nie mam do dyspozycji nic i musz臋 wszystko pobiera膰. Powinni udost臋pni膰 opcje zmiany interfejs贸w na: dla profesjonalist贸w i dla zwyk艂ych user贸w. Po za tym W7 nie tylko szybciej si臋 艂aduje ale tak偶e potem bardzo szybko chodzi o jakie艣 50-70% szybciej ni偶 Vista, na s艂abszych kompach to pewnie nawet z 100% szybciej.

(Dick4) #11

tu sie zgodze win7 wydajnoscia blyszczy stabilnoscia tez lecz na moim pc wystapily bsod bardzo dobry pasek zadan funkcjonalny wkoncu ms robi cos porzadnego anie placic za gowno kupe kasy moim zdaniem vista kompletny niewypal

(Portal) #12

czy sterowniki pod Viste pasuja takze pod Windowsa 7 ?

(Dick4) #13

tak umnie chodzily bez problemu jeszcze z windows update dogrywal swoje mi np do monitora sieciowki grafiki do sound blaster

(Jonek29) #14

Wi臋kszo艣膰 sterownik贸w dzia艂a, s膮 tylko pojedyncze problemy z zgodno艣ci膮.

Problem mo偶e si臋 nasili膰 gdy masz x64.

(Fempter) #15

A czy dowiedzia艂 si臋 ju偶 kto艣 czy b臋dzie polska wersja buildu 7000 kt贸ry poka偶e si臋 w styczniu ? Bo ch臋tnie bym poogl膮da艂 co tam MS znowu powymy艣la艂 :wink:

(Mello) #16

Nie ma jeszcze Windows 7 beta 1 na 64 bit, z niecierpliwo艣ci膮 czekam, na razie pobieram wersje 32 bit 偶eby przetestowa膰 :slight_smile:

(Pawbrotm) #17

Tu nie trzeba si臋 dowiadywa膰. Z miejsca wiadomo, 偶e nie b臋dzie poniewa偶 MS nie b臋dzie si臋 m臋czy艂 by t艂umaczy膰 ka偶d膮 bet臋- Win7 RTM nie b臋dzie od razu dost臋pny po polsku, a ty by艣 chcia艂 bet臋 po polsku? Nie roz艣mieszaj mnie :hahaha: . Poza tym angielski 7 wcale nie jest tak trudny. Mam te偶 nadziej臋, 偶e nie popsuj膮 polskiego 7 tak jak to by艂o z Vist膮- przero艣ni臋te menu Start, popsuty gad偶et "pogoda", prostok膮ty przy zaznaczeniach ikon, a nie kwadraty jak w innych j臋zykach i gdzieniegdzie zbyt rozwlek艂e nazwy- to co po angielsku by艂o zawarte w dw贸ch s艂owach w polskiej rozwlekli na pi臋膰- denerwowa艂o mnie to. :stuck_out_tongue:

(Fempter) #18

Ale偶 ja dobrze znam J. Angielski, tyle 偶e na J. Polskim 艂atwiej mi si臋 pracuje :slight_smile: Ale i tak pobior臋 t膮 nadchodz膮c膮 bet臋 bez wzgl臋du na to czy b臋dzie to j臋zyk PL czy ANG :wink:

(ITCode) #19

Nie, niestety nie :slight_smile: Po co to komu..

(Jonek29) #20

Heh, niestety ale MS nie t艂umaczy wersji beta-build贸w, mo偶na by tylko pomarzy膰, jak by ju偶 t艂umaczy艂 to na pewno nie w naszym j臋zyku. A czemu nie zainstalujesz wersji angielskiej?