Windows 7 beta 7000- licencja


(Milas15) #1

Witam. Korzystam z tej wersji systemu. Od dwóch tygodni mniej więcej pojawia mi się komunikat. Teraz pozostało mi 10h do tego by licencja wygasła.

Piszę też, że mam zrobić kopię zapasową danych i zainstalować inną wersję systemu 7. Co mogę z tym zrobić? Poczekać, aż wygaśnie i na nowo zainstalować betę? Czy muszę czekać i zakupić finalną werjsę systemu Windows 7?

pozdrawiam! i czekam na odpowiedź.


(Robert Zgrzebnicki) #2

Jeżeli w przeciągu 10h nie zrobisz kopii zapasowej danych dostęp do nich będzie znacząco utrudniony. Windows 7 Beta (Build 7000) od dnia dzisiejszego (1 lipca) będzie się restartował co 2h, a 1 sierpnia nie uruchomi się w ogóle (utracisz wówczas dane, a jakiekolwiek użytkowanie systemu po tej dacie, np. aktywator, będzie nielegalne). Beta nie podlega już ponownej instalacji, ponieważ klucze tracą ważność.

Mam natomiast dobrą wiadomość. Na stronie Microsoftu jest do pobrania nowsza wersja (RC - Build 7100), którą można za darmo pobrać w postaci obrazu .iso (zarówno 32-bit oraz 64-bit) oraz można tam uzyskać klucz produktu. Wersji RC można używać legalnie przez rok (do czerwca 2010, w marcu 2010 zacznie się restartować co 2h).


(Pawbrotm) #3

Ściągnij wersję RC - build 7100. Jest dostępna za darmo na stronie Microsoftu.

http://technet.microsoft.com/pl-pl/evalcenter/dd353205(en-us).aspx

Wszystko oczywiście jest legalne.


(Robert Zgrzebnicki) #4

Wejdź na stronę http://www.microsoft.com/windows/window ... nload.aspx i na dole wybierz język (English) oraz wersję 32/64. Następnie zaloguj się do LiveID (jeżeli nie posiadasz konta to się za darmo zarejestruj), wypełnij krótko sondę, otrzymasz link do pobrania Windows 7 RC oraz klucz. Potem z Windows Update ściągniesz oficjalną polonizację i zainstalujesz w Control Panel.


(Milas15) #5

OK tą stronkę już wcześniej odwiedziałem....Konto na widnows Live mam ;] wypełniłem ankietę i czekam na odpowiedź...

Dziękuje za odpowiedzi. pozdrawiam!