Windows 7 Beta do użytku codziennego

Miałem okazję przetestować betę Windows 7 i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. System chodzi naprawdę świetnie i postęp od visty jest już na prawdę dosyć duży. Po dłuższym czasie testowania doszedłem do wniosku, że można go używać na codzień jako domyślny system. Nie miałem żadnych problemów, tylko sterowniki od dzwięku z płytki nie chciały się zainstalować ale w systemie już były więc nie było problemu. Ramu rzeczywiście pożera mniej i gry chodzą szybciej (możliwę, że za sprawą DirectX 10 ale na razie raczej się niczym nie różni od 10) Proszę o waszą opinię na ten temat. Czy zgadzacie się z tym? Jak system się u was sprawuje? Czy również uważacie, że system nadaje się do użytku codziennego?

wg mnie nadawałby się, ale nie dla każdego. Ja np. potrzebuję uruchomić na Windowsie serwer, na którym będę mógł sprawdzać poprawność działania kodu php. Webserv, którego używam niestety sobie nie radzi i uruchomić się nie chce. Drugą sprawą jest to, że używając CombinedComunityCodecsPack po instalacji nie wyświetla mi napisów. Zobaczę, co da się z tym zrobić, ale jak dla mnie na chwilę obecną nie jest to system do użytku codziennego, aczkolwiek chciałbym, bo działa niebiańsko lepiej od Visty i nawet szybciej od XP!! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony!

Beta do codziennego użytku? Nie dla mnie. Fakt, działa bardzo szybko i szykuje się świetny kawał softu, ale jak na razie ja mam zbyt wiele problemów z driverami. GTA IV na 7 uruchomić się u mnie nie chce - błąd zabezpieczeń. DRM coś fika.

Z racji tego, że to beta, nie nadaje się do użytku codziennego, dlaczego ?

Może i chodzi dobrze, ale nigdy nie wiesz, kiedy się system wysypie.

No Windows 7 pobiera na starcie jak czytałem około 385 ramu. A Vista (która mam) pobiera u mnie około 495 MB ramu. I super jak bym tez skombinował sobie Windows 7. Wogle wszyscy wokół go mają a ja go znaleźć w sieci nie moge :frowning:

Ja u siebie zainstalowałem kodeki ffdshow i napisy są.

A czemu by nie? Ta beta to po prostu zoptymalizowana vista z kilkoma bajerami. Może niektóre sterowniki nie działają, ale to wciąż jeszcze jest vista. Co do sterowników od grafiki. Razem z systemem automatyczie zainstalowały mi się microsoftowe sterowniki od dźwięki i od karty graficznej GF 8800 GTS 512. Mimo to postanowiłem zainstalować sterowniki Forceware 180.87. Czemu? Bo GTA IV lepiej na nich działa. Przy instalacji wywaliło mi błąd, że system jest niekompatybilny. Nawet tryb zgodności nie pomógł. Więc zainstalowałem sterowniki ręcznie, przez menedżer urządzeń i działa. Co do GTA IV. Również mam oryginał i również miałem problem z zabezpieczeniem. Niestety, aby sobie pograć musiał wgrać cracka i wszystko działało.

Testowałem długi czas. Instalowałem wiele programów i gier. Odpalałem, pracowałem i wszystko chodzi stabilnie. Żadnego problemu nie było, żadnych błędów, blue screenów, itp. Jak już mówiełem jest to zwykła vista z kilkoma bajerami. Żadnych istotnych zmian w kodzie systemu i w jądrze nie było, więc nie ma powodu by system działał niestabilnie.

Fakt, pobiera mniej pamięci niż Windows Vista i bardzo mnie ten fakt cieszył. Zostałbym do dziś na tym systemie, ale niestety. Dopóki nie będzie buildu 7000 w wersji 64-bit nie instaluje go. Czemu? Mam 4GB ram a 32-bitowy wykrywa mi tylko 3,3GB. Musiałem wrócić na vistę 64-bit. Nie możesz znaleźć? To gdzie ty szukasz? Przecz to oczywiste, że system ten nie jest do końca legalny i nie znajdziesz go na normalnych stronkach do ściągnięcia. Jest on w sieci torrent lub na rapidshare, ale linków podawać nie będe bo za coś takiego tutaj można dostać bana.

No tak. Faktycznie znalazłem Win. 7 ale plik torrent. A czy da jakoś inaczej pobrać Win. 7 oprócz Torrent?

Moim zdaniem nadaje się, czy wy też zauważyliście że strony w IE8 wczytują się o wiele szybciej niz w Firefoxie?

zgadza się, też odczułem tą różnicę :wink:

Tak, to prawda IE8 szybciej w 7 otwiera strony :slight_smile: Zamierzam jak tylko wyjdzie i trochę stanieje na pewno go kupię, a swoją Vistę położę na półeczkę :smiley:

Zainstalowałem grę, która na Viście działa na Średnich i rozdzielczości 1024-768, natomiast na 7 gram na Maksymalnych na rozdzielczości 1024 - 1028, to już chyba świadczy o wyższości systemu nad Vistą, tak czy siak, jak tylko wyjdzie 7 od razu lecę do sklepu po wersję PL.

Wydaje mi się że to vista jest betą w porównaniu do aktualnej wersji 7. :smiley:

Tak. Jak poszukasz znajdziesz też na serwerach FTP.

no ok, podobnie mówiono na początku o Viście a potem prawie każdy narzekał, właściwie zazdrościł tak naprawdę.

A mógł by mi ktoś powiedzieć jak to wygląda z internetem???Czy wszystko działa normalnie ???Trzeba coś instalować jakieś stery czy coś ???Ponieważ na viscie trzeba było dzwonic do operatora internetu . Jak to na windows 7 wygląda?? czy po zainstalowaniu windy internet hasa odrazu???

hmmm… dziwne. Ja na viście nigdy nie dzwoniłem do operatora (chociaż obiło mi się o uszy, że posiadacze internetu z Dialogu mieli jakieś problemy). Ale to już chyba jest zależne tylko i wyłącznie od providera i typu internetu. Czy podłączony jest przez jakiś modem zewn., czy potrzebny jest login i haslo. Oj, wiele jest możliwości.

Co do sterowników na Win7, to ja ani jednego nie instalowałem. Wszystkie zainstalowały się samoczynnie. Dodam, że Win7 mam zainstalowanego na Notebooku HP nx7400.

u mnie system smiga bdb mam 2 gb ramu i procesor e4500 i mimo ze nigdy nie mialem nic legalnego :roll: chyba pomysle nad kupnem orginalnej Siódemki, do uzytku codzennego owszem, gdyby nie to ze nie działa mi na nim Video Studio pro x 2 i co najgorsze po 2-4 uruchomieniu systemu znikneła mi tapeta, tylko czarne tło i nie idzie zmienic:( tylko jak sie wylogowywuje to mrugnie tapetka:( nie wiecie jak z tym sobie poradzic?

stery do grafiki, monitora są ale nadal czarne tło;/

Ja od kilkunastu godzin korzystam z Win7 beta, na razie głównie net, nie ma żadnych problemów, na lapku z 512 MB RAM-u. :smiley:

screenjl9.png

w386.png

Mi też tapeta zniknęła :), włączyłem GTA SAN ANDREAS i inną grę i po wyjściu zmieniłem motyw na ten co miałem i tapeta wróciła :smiley:

no ja akurat nie miałem gry która nie potrzebuje deamona do uruchomienia wiec pozostał mi backup systemu:) teraz jest luks:) ale nadal nie wiem czemu miałem takiego czarnego suprisea:)mam nadzieje ze to betowy bład :lol:

czy tylko IE8 dobrze dziala na Win 7 czy tez IE8 beta dobrze dziala na Viscie - ktos testowal moze ta nowa przegladarke ?