Windows 7 - Błąd aktywacji systemu

Witam,

jestem użytkownikiem Windows 7 Home Premium x64 oczywiście legalny,

przyszła pora na format, po formacie wywala błąd aktywacji systemu Windows.

Pierwsze nie mogłem zaaktywować przez internet - więc zadzwoniłem do automatycznego biura obsługi i mi zaktywowali.

Następnie musiałem pozmieniać partycje itp, nie chciało mi się bawić GParted więc zrobiłem formata - teraz nie mogę zaaktywować ani telefonicznie ani przez neta.

Jakieś pomysły?

Porady?

I dlaczego w ogóle tak jest?

Ps. Proszę nie pisać postów typu “mogłeś kupić BOX’a”

Pozdrawiam.

Za dużo razy aktywowałeś Windowsa. Skontaktuj się z fizycznym człowiekiem z pomocy Microsoftu a nie z automatem i przedstaw sprawę.

Mogłeś kupić Box’a. Teraz najprawdopodobniej możesz sobie wyrzucić klucz i kupić nowego Windowsa, bo na ten już nie dasz rady aktywować. OEMy mają to do siebie, że jest limit aktywacji, jak go przekroczysz to możesz sobie Windowsa wywalić i jesteś zmuszony kupić nowego. Ewentualnie jest druga koncepcja - potraktować system Windows loader’em i wychodzi na to samo co kupipiłbyś Windowsa, różnica jest tylko taka, że nie dajesz Microszitowi zarobić na sobie. Żeby nie było, że namawiam do piractwa nie polecam tej metody.

Sprawa załatwiona bez loadera.

Po kontakcie z supportem (US, nie PL) zaaktywowano mi windowsa.

Nie wyobrażam sobie żebym po każdej reinstalce dzwonił do supportu i podawał dziesiątki liczb. :shock:

Tymczasem lepiej się cieszyć z działającego i aktywowanego systemu. :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam.

ubnt pobierz sobie ten program http://www.pcworld.pl/ftp/advanced.tokens.manager.html

Co do tego loadera, to można nim wbić swój klucz i wtedy nie trzeba aktywować online.

Dokładnie, wystarczy teraz zrobić backup obecnej aktywacji i w przyszłości przywracać ją offline, w przypadku OEM jest to najlepszy sposób, tu masz jeszcze tutorial jak to zrobić krok po kroku z trochę innym programem Klik.

Tylko pamiętaj, taka reaktywacja offline nie powiedzie się w przypadku znacznych zmian sprzętowych (Mobo, procesor), w takim wypadku czeka Cię kolejne dzwonienie do MS w celu wyjaśnienia sytuacji :wink:

Dzięki :slight_smile: Przyda się.

A czy ta metoda jest w pełni legalna?

Jeżeli przywracasz aktywację na tej samej maszynie z tymi samymi podzespołami to jak najbardziej jest legalna, przecież przywracasz tylko pliki legalnie przeprowadzonej aktywacji online/telefonicznie, robię tak już od ponad 2 lat i nigdy nie miałem problemu, możesz o tym pomyśleć jak o przywróceniu systemu z Recovery, z tą różnica że przywracasz samą aktywacje bez crapu :wink: