Windows 7 bluescreeny


(David Czoko) #1

Witam

Mam spory problem z windows 7. Zaczeło się jakiś czas temu, bluescreeny(memory adjustment i inne), powolne działanie komputera. Zrobiłem formata (jestem studentem, mam windows 7 za darmo z ich stronki) ale to niestety niewiele pomogło a nawet pogorszyło... Dostaje kilka bluescreenów dziennie i widze że system po prostu nie prawidłowo działa (sterowniki ściągałem z neta, może one są problemem, nie wiem jak to sprawdzić...). Problemy oprócz bluescreenów:

  • instaluje wiedźmina 2 (płyta oryginał, wcześniej bez problemów się instalował i działał) i wyskakuje błąd crc, nie może skopiować kilku plików (jak pomijam to potem jest błąd w instalacji patcha, mówi że zła wersja)

  • ściągnałem kilka rzeczy przez jdownloader i wszystkie party miały błąd CRC :confused: może to tylko przypadek ale dziwne...

  • instaluje iTunes i także są problemy (wywala błąd że nie może skonfigurować i zakończyć instalacji).

Tak więc dziwna sprawa... instalowałem windowsa dwa razy bo różne błędy były.. nie wykrywał dysku HDD (nie moglem wybrać partycji na zainstalowanie). Jakieś pomysły?


(Szotek5) #2

Na początek zrób test powierzchni dysku programem HD Tune (zakładka Error Scan), zrób screena i screena z zakładki Health.

Podaj konfiguracje sprzętową.


(pete1) #3

przebuduj mbr , rebuild mbr lub fix mbr w konsoli odzyskiwania , jak wiesz jak , jak nie poszukaj w google jak to zrobić , miałem sporo razy wirusa w mbr właśnie na siódemce


(David Czoko) #4

report z everesta (konfiguracja sprzętowa) - http://wyslijto.pl/plik/46emdixdiq

screen Error Scan (trwał aż 2h O_o) - http://imageshack.us/photo/my-images/71 … unghq.png/

health - http://imageshack.us/photo/my-images/89/healthr.png/

co to płyty głównej to nigdy tego nie robiłem, przeczytam jak będę mieć chwile czasu, czyli pewnie jutro

Dodane 11.07.2011 (Pn) 17:04

i jak, nei wiadomo? Jakieś inne podpowiedzi co przetestować?

Dodane 12.07.2011 (Wt) 21:37

no i temat padł zanim sie rozkręcił i nie mam jak go odświeżyć dzięki automatycznej edycji -_-