Windows 7 -brak internetu

Witam, jest to mój pierwszy post, więc jak coś nie karćcie mnie :slight_smile:

Zainstalowałem sobie WINDOWS 7 … działa znakomicie…

Jest tylko jeden problem posiadam płytę główną

AS ROCK K7NF2…

I tu zaczyna się problem… brak interentu, najprawdopodobniej chodzi mu o sterowniki, na stronie producenta sterowniki są tylko do WINDOWS XP

Czy dało by się coś z tym zrobić.

P.S. Próbowałem zainstalować w trybie zgodności z XP SP2 ale nic nie dało. może miał ktoś podobny problem?

Z góry dzięki :smiley:

edit

Na przyszłość zastosuj sie do powyższego

(adpawl)

Wg strony Asrocka ta płyta główna wyposażona jest w chipset Nvidia nForce2, a z tego co wiem, to Nvidia zrezygnowała z produkcji dalszych sterowników do tego chipsetu, co oznacza, że nawet do Visty nie ma do tego sterowników, a gdyby były, to byłoby możliwe je zainstalować na Win 7. Jednakże Nvidia wspiera obecnie tylko nForce5 i nowsze…

Więc masz dwa wyjścia: olać sieć i mieć offline lub kupić sobie oddzielną kartę sieciową, która będzie niemal na pewno działała.

vanquelo:

Na tej płycie jest Realtek 8201 10/100 Ethernet LAN PHY.

Jeżeli ani Vista ani 7 nie mają driverów dla tej karty to niestety pozostaje ci nabyć dodatkową kartę Lan na PCI.

PS: Szukałem 20 minut driverów specjalnie dla autora wątka ale nie odnalazłem żadnych dla Visty/7.

Dzięki wielkie no cóż mam starą płytę główna… :frowning:

Byłeś o coś proszony, następnej prośby nie będzie, temat poleci do kosza.JNJN

zainstaluj stery od chipsetu.

vanquelo:

Masz system x86 czy x64 ?

to jest oficjalna wypowiedź supportu nvidii:

“I am very sorry, the nForce 2 chipsets are end of life for Vista drivers and there will not be any Vista driver available for the nForce2 chipsets”

Więc spróbuj tego co tu piszą:

http://digg.com/microsoft/How_To_Vista_ … er_Support

Ja to nie przejdzie to musisz kupić dodatkową kartę sieciową LAN.